Předchozí
1 z 5
Další

Mužná vůně santalové dřeva, lesknoucí se ostří břitvy a živé rozhovory o ryze pánských tématech dotváří atmosféru barber shopů nebo-li pánských holičství. Do tohoto světa pronikl i Tomáš Dědek a pohybuje se v něm necelý rok. „Došlo k tomu víceméně náhodou, vyučil jsem se truhlářem, ale nikdy mě to k práci se dřevem netáhlo.

Tomáš Dědek.

Poté, co jsem vystřídal několik prací, až jsem zakotvil jako trafikant,“ popsal začátky mladý holič. Majitelem trafiky Bohuslav Fiala byl shodou okolností stejný člověk, který otevřel i Classic Man Barber Shopu. „Začal jsem pravidelně holičství navštěvovat. Jednou se mi nechtělo čekat, tak jsem se ostříhal sám a druhý den se mě šéf zeptal, kdo stojí za novým účesem. Slovo dalo slovo a nabídl mi, zda bych to nechtěl zkusit jako barber?“ řekl Tomáš Dědek.

Tomáš Dědek.

Následoval kurz, zaučení u kolegy Jakuba Minaříka a první klienti. „Zájem o služby muži stále mají a boom barber shopů nadále pokračuje. I pánové se rádi svěří do rukou profesionála, aby se líbili nejen okolí, ale i sami sobě,“ řekl Dědek. Ten doplnil, že mezi klienty převládají studenti a zákazníci sázejí převážně na klasiku. Ale najdou se i tací, kteří se nebojí extravagantních stylů.

Tomáš Dědek.

Aktuálně se snaží nabrat co nejvíce zkušeností a jde do toho naplno. „Jsem realista a vím, že zatím nemám takové schopnosti, abych uspěl na tzv. barber battlech (souboje holičů, pozn. redakce),“ svěřil se mladý barber.

Tomáš Dědek.

Jak sám přiznal, inspiraci vyloženě nehledá, ale snaží se sledovat aktuální klasické i extravagantní trendy. V tom mu hodně pomáhá i sociální síť Instagram. „Dělat barbera mě naplňuje, je to kreativní práce. Baví mě práce s lidmi a největší radost mi udělá proměna a spokojenost zákazníka,“ uzavřel vyprávění Tomáš Dědek.

Tomáš Dědek.