Předchozí
1 z 5
Další

Pocházím z Liberce, ale dlouhou dobu žiji v Americe. Moje manželka pochází z Mexika a vybudovali jsme si v Americe útulné bydlení. Do Čech ale jezdím každý rok, v Liberci jsem byl naposledy v září. Samozřejmě vzpomínám na něj s láskou.

Radim Schreiber.

Momentálně jsem profesionální fotograf, co prodává své umělecké fotografie světlušek a také filmy. Během studia jsem zjistil, že mě nejvíce baví fotografie přírody, především hmyzu. Hned po studiu jsem dostal práci ve firmě, která prodává velkoplošné prosvícené fotografie přírody. Během několika let jsem začal fotit pro tuto firmu, a následně jsem také natáčel digitální video s přírodou. 

Radim Schreiber se stal profesionálním fotografem a svým objektivem se zaměřuje hlavně na světlušky. Další fotografie najdete na webu www.MagickeSvetlusky.cz.

Vše začalo v roce 2003, když jsem udělal náčrtek světlušky na stéble při rozsvícení a s měsícem v pozadí. Byla to vize, ale musel jsem počkat, až pokročí technologie kamery. V roce 2008 jsem to poprvé zkusil na zahradě a hned jsem se pro to nadchl. Další rok jsem koupil nejnovější kameru, a to léto jsem vyfotil světlušku, jejíž snímek potom vyhrál první místo v mezinárodní fotografické soutěže Smithsonian. Porazila více než 50 000 fotek.

Radim Schreiber.

Focení světlušek je sakra těžké. Vyfotit světlušku z blízka a s pěkným pozadím představuje nejtěžší úkon. Mám na to jenom 15, maximálně 20 minut po západu slunce, než je moc tma. Potom už tu světlušku nevidím.

Radim Schreiber se stal profesionálním fotografem a svým objektivem se zaměřuje hlavně na světlušky. Další fotografie najdete na webu www.MagickeSvetlusky.cz.

Už je fotím dvacet let. A ano, dá se říci, že jsem se stal expertem nejenom na focení a natáčení světlušek. Vím o nich i více než běžný americký entomolog. Každé tři roky se scházím s vědci z celého světa na světluškovém sympoziu, a porovnáváme poznámky a nové objevy.

Radim Schreiber.