Předchozí
1 z 5
Další

Petr Houbold.Zdroj: archiv Petra Houbolda

Byl ve svém věku neskutečně zapáleným sportovcem a velkým vzorem i pro daleko mladší závodníky. Ještě nedávno ho bylo možno potkávat v loděnici na Tajvanu v plné síle když nebylo dost větru pro windsurfing, vytáhl paddleboard nebo dělal drobné opravy v loděnici.

Petr Houbold.Zdroj: archiv Petra Houbolda

Měl obdiv všech, kdo ho znali. O to neuvěřitelnější byla zpráva o jeho smrti. Údajně si jen postěžoval na žaludek a ukázalo se, že potíže jsou vážnější. Pár dnů po rychlé operaci zemřel.

Petr Houbold.Zdroj: archiv Petra Houbolda

Petr byl průkopníkem a jedním ze zakladatelů závodního windsurfingu v Československu, zúčastnil se historicky prvního závodu pořádaného na našem území v roce 1975 na Jesenici a rovnou zorganizoval 2. závod v rámci závodu Ski regata na jeho domácí Jablonecké přehradě. Během své bohaté kariery, se zúčastnil stovek závodů, jak doma, tak v zahraničí, ještě vloni startoval na ME Racerboard a i pro letošní 45. sezonu byl připraven pokračovat v závodění, bohužel mu to již nebylo dopřáno.

Petr Houbold.Zdroj: archiv Petra Houbolda

Byl matadorem surfingu, který nadevše miloval, několikanásobným vítězem Českého poháru, mistrem ČR a bojovníkem, který se nikdy nevzdával a bojoval do posledních sil. Svojí pracovitostí, smyslem pro pořádek a pílí výrazně přispíval k rozvoji Jachetního oddílu TJ Delfín Jablonec, řadu let se staral jako zodpovědný správce o tamní loděnici, pořádal a organizoval řadu sportovních akcí a mnoho let pracoval ve výkonném výboru TJ Delfín Jablonec.

Petr Houbold.Zdroj: archiv Petra Houbolda

Byl trenérem, vynikajícím závodníkem, všestranným sportovcem a spolehlivým kamarádem, nikdy se nevyhýbal tvrdé práci a neustále na sobě pracoval, svými postoji a upřímností si získal velký respekt a obdiv. „Petře budeš nám chybět čest tvé památce,“ předseda JO TJ Delfín Jablonec Jan Štěpánek.