VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JABLONEC NAD NISOU

Jablonec nad Nisou s 45 000 obyvateli je správním, kulturním i sportovně rekreačním střediskem Jizerských hor. První zmínka o Jablonci je z roku 1356, avšak ke stálému osídlení dochází až v 16. století, kdy byla založena první skelná huť ve Mšeně a postaven i první kostelík. Zásadní změna ve vývoji města nastala ve 2. polovině 17. století. Začíná se rychle rozvíjet sklářství, ale současně se ukazuje, že Jablonec má i výhodnou polohu k provozování obchodu. V dnešní době o Jablonci lze hovořit jako o městu skla a bižuterie, ale i městu sportu nebo také bráně do Jizerských hor. Zdroj: www.mestojablonec.cz

Jitka Molavcová zve do Jablonce na večer šansonu

Jablonec n. Nisou – S láskou přijíždí Jitka Molavcová do Jablonce nad Nisou. Prý jako by se vracela domů. Další návrat prožije spolu s diváky jabloneckého divadla už ve středu 22. srpna.

Žena přišla o řidičák, přesto autem vyrazila na nákupy

Jablonec nad Nisou – Devětatřicetiletá žena vyrazila na nákupy vozem, přestože měla udělený zákaz řízení až do srpna příštího roku.

Budova nízkoprahového centra pro děti a mládež Kruháč prochází rekonstrukcí

Jablonec nad Nisou – Centrum pro děti z ghett napadla dřevomorka.

Jablonec opět vyhrál na Slavii. "Čelem se postavíme každému," říká trenér Rada

Jablonec n. N. - Jablonec to na Slavii umí. Na jaře jí dal v Edenu tři góly, v sobotním hitu 5. kola FORTUNA:LIGY vyhrál po trefách Doležala a Holeše 2:0. Parta kolem trenéra Petra Rady neprohrála se "sešívanými" už jedenáct zápasů a zdá se, že po matném rozjezdu nabírá formu.

FOTO: V Jablonci někdo podpálil kontejnery

Jablonec nad Nisou – V Lipové ulici v Jablonci hořelo v noci ze soboty na neděli kontejnerové stání. Podle hasičů ho někdo podpálil úmyslně.

Sál radnice zasvítí v novém. Vrátí se do podoby, jak jej navrhl architekt Winter

Jablonec n. N. – Velký zasedací sál jablonecké radnice prochází rekonstrukcí. Bude stát devět milionů korun. Jde o další krok k návratu radnice k původnímu záměru, jaký zanechal před více než osmdesáti lety v plánech architekt Karl Winter.

FOTO: Kouč Vyskočil Vlky vůbec nešetří

Jablonec n. Nisou – První přípravný zápas před sezonou druhé ligy se jabloneckým hokejistům příliš nevydařil. Kolínu podlehli 2:7. „Kádr doznal před začátkem přípravy řadu změn, nezůstal kámen na kameni. V podstatě se začíná budovat nový tým,“ uvedl vedoucí mužstva Josef Březina.

Paddleboarding: Láska na první pocit a pořádná posilovna

Jablonec nad Nisou – Redaktorka Deníku si vyzkoušela populární vodní sport.

Sebeobrana pro seniory táhne, začínají další kurzy

Jablonec n. N. – Jablonecký magistrát připravil podzimní cyklus pravidelných kurzů sebeobrany pro seniory s názvem Bezpečí v každém věku. Praktický seminář v deseti lekcích seznámí seniory, ale i další zájemce z jiných ohrožených skupin se základními principy bezpečného chování.

Začíná oprava poslední, severní strany jablonecké radnice. Pak bude hotovo

Jablonec n. N. – Na zhoršené pohodlí se musí pomalu, ale jistě připravit návštěvníci jabloneckého kina Radnice. Během několika dní má totiž začít oprava fasády na severní straně magistrátu, odkud je vstup do kina.

Navažte citovou vazbu s hudbou. Díky Ivo Kahánkovi

Jablonec n. Nisou – Prožít hudbu všemi smysly. I díky tomu je hudebník Ivo Kahánek mezi posluchači tak oblíbený. Jedinečný zážitek s tímto interpretem můžete zažít v Městském divadle v Jablonci 15. srpna od 19 hodin. Se svým klavírním recitálem přijíždí Ivo Kahánek na festival Město plné tónů.

V Jablonci si mančafty libují, Břízky očekávají fotbalová esa

Jablonec n. N. -  Volejbalistky se připravují v Jablonci na důležité kvalifikační utkání. Ve středu 15. srpna od 18 hodin je čekají  v Městské sportovní hale u přehrady soupeřky ze Švédska.

První hrubku Karviné potrestal Chramosta

Jablonec n. N. - Další zápas FORTUNA ligy přinesl týmu trenéra Petra Rady plný počet bodů. A to ještě nevyužili hráči všechny šance, které si v průběhu utkání vytvořili.

V Jablonci spolknou letošní parkové úpravy čtyři miliony korun

Jablonec n. N. – Řeknete si takový park v centru města, to nic není. Z omylu vás vyvedou sumy, za které města odpočinkové zóny obnovují. Třeba Jablonec dá letos do obnov parků čtyři miliony, Tanvald více než 2,5 milionu korun.

FOTO: V jabloneckém Eurocentru vzdávají poctu Křehké kráse

Jablonec n. Nisou – Výstava skla a bižuterie pod názvem Křehká krása už posedmé rozzářila jablonecké Eurocentrum. Své nejlepší výrobky sem přivezly čtyři desítky sklářských firem a institucí, aby oslavily krásu křehkého materiálu.

AKTUALIZOVÁNO

Hořela skládka na Proseči

Jablonec n. N. - Dohasili skládku na Proseči. Požár zachvátil halu, kde se skladoval papír a plast.

Modernizují odborné učebny v Mozartově a Liberecké

Jablonec n. N. – Jeden z významných dotačních projektů jabloneckého magistrátu za 18,4 milionu korun se týká základních škol Mozartova a Liberecká.

Jablonecké Eurocentrum přivítá už sedmý díl velké čtyřdenní výstavy skla

Jablonec n. N. – Křehká krása začíná už dnes, ve čtvrtek 9. srpna.

Měli jsme to uhrát za tři body, litoval remízy ve Zlíně trenér Rada

Zlín, Jablonec n. N. – Fotbalisté Zlína ve FORTUNA:LIZE dál drží letošní neporazitelnost, Jablonec si ale veze cenný bod. Ševci ve 3. kole remizovali s hosty ze severu 1:1. Obě branky padly ve druhém poločase.

Jablonecké náměstí rozezněla klasika

Jablonec n. Nisou – Centrum města plné muziky. 

Bude pro jablonecký Blesk v extralize místo?

Jablonec n. Nisou – Blesk pokračoval v bojích v rámci nadstavby o extraligu. Po dvou vítězstvích nad olomouckými Skokany čekala Blesk výzva v podobě dalšího extraligového soupeře, tentokrát jím byla Technika Brno. Jablonečtí baseballisté ale nenavázali na úspěch z minulého víkendu a dvakrát prohráli.

Jablonecko trápí zničující vedra. Vody je čím dál tím méně

Jablonec n. N. – Rtuť teploměru už dávno přesáhla 30 stupňů Celsia, v úterý dokonce ještě o pět stupňů víc. Přeplněné pláže nebo louky koupališť už nikoho nepřekvapí.

Do Jablonce se vrací Tatrhy. Trhovci obsadí sídliště Mšeno, nabídnou i směnu

Jablonec n. Nisou – Oblíbená akce nabídne 80 stánků na dohled jablonecké přehradě.

BusLine vypověděl smlouvu s dopravním podnikem. Ten musí zajistit nové autobusy

Jablonec n. Nisou – Změny v dopravě. BusLine končí.

Sparta v Jablonci po gólech ve druhé půli vyhrála po boji 2:1

Jablonec n. N. - Sparta po čtyřech letech vyhrála úvodní dva ligové zápasy, Jablonec je po porážkách s ní a před tím v Ostravě na nule. Šlágr 2. kola FORTUNA:LIGY ovládl po turbuletním týdnu a se staronovým trenérem Zdeňkem Ščasným na lavičce pražský tým. Na severu Čech vyhrál po boji 2:1.

Na přehradě v Jablonci se utopil starší muž

Jablonec nad Nisou - Neúspěsně skončil pokus záchranářů o resuscitaci seniora narozeného v roce 1946, kterého vylovili tonoucího z jablonecké přehrady. Událost se stala v sobotu kolem poledne.

Opilým ženám nasadili strážníci pouta kvůli agresivitě

Jablonec n. N. – Čtyři opilé ženy snědé pleti rušily noční klid ve vnitrobloku v Liberecké ulici.

FOTO: Vítejte, mistři! Lidé tleskali jabloneckým zpěvákům

Jablonec n. Nisou – Přijeli vítězové. Rodiče i město Jablonec slavnostně přivítali pěvecký sbor Iuventus, gaude!, který se vrátil z Olympijských her sborového zpěvu World Choir Games 2018 v Jihoafrické republice.

Ředitelka Uměleckoprůmyslové školy v Jablonci obhájila svůj post

Jablonec n. N. – Na Uměleckoprůmyslové škole v Jablonci nad Nisou byla Radou LK jmenována Mgr. Bc. Martina Picko Baumanová, která obhájila svůj současný post.

Cestující v jablonecké MHD se mohou těšit na levnější jízdné

Jablonec n. Nisou – Od 1. září bude platit nový tarif pro jabloneckou MHD. Mnohem levněji se svezou děti, studenti i senioři.

FOTO: Ranní nádhera u vody. Vyjeli jsme s hrázným na přehradu

Jablonec n. Nisou – Jaká měření se musí pravidelně provádět na přehradě?

Jablonecký soubor Iuventus, gaude! obhájil světové postavení. Doveze medaile

Jablonec n. Nisou /FOTO/ – Děti ale přijedou až za pět dní. Z Afriky dovezou medaile.

FOTO: Oprava bazénu pomalu finišuje. Rekonstrukce stála celkem 43 milionů korun

Jablonec n. Nisou – Termíny narušil požár střechy. 

OBRAZEM: Jabloneckým kostelem zněla hudba německého baroka

Jablonec n. Nisou – Úchvatný zážitek. Další ze série letních koncertů v rámci akce Jablonecké kostely otevřeny 2018 proběhl ve středu v kostele Dr. Farského v Jablonci nad Nisou.

Mateřská škola ve Švédské bude mít nové toalety laděné do zelena

Jablonec n. N. – Rekonstrukce sociálních zařízení v městských školách a školkách se provádějí postupně.

Další srážka tramvaje s autem. Tramvaje mezi Libercem a Jabloncem nejezdí

Liberec, Jablonec n. Nisou /FOTO/ – Provoz na meziměstské tramvajové trati je přerušen.

Ze zaparkovaného auta odcizil nářadí za patnáct tisíc

Jablonec n. N. – V noci ze středy na čtvrtek dosud neznámý pachatel rozbil okno dveří vozidla zn. Dacia, které v té době bylo zaparkované v ulici Mozartova v Jablonci.

Na letní scénu Eurocentra přijede princ Bajaja

Jablonec n. N. – Letní scéna Eurocentra ožije klasickou pohádkou, ve které se objeví princ, princezna, král, drak, kůň, meč a květina. 

FOTO: Návštěvníci přehrady Mšeno se mohou těšit na větší pláže

Jablonec nad Nisou – K Prutu navozí tuny písku. Poslouží i pro novou soutěž.

Ovečky z České televize se zatoulaly do Jablonce

Jablonec n. N. – Česká televize spustila letní poznávací soutěž pro celou rodinu Sežeňte ovečky. Děti budou díky ní poznávat Česko. Do hry je zapojeno 160 míst a jedním z nich je i Jablonec.

Jablonec láká návštěvníky na sklářské expedice

Jablonec nad Nisou – Jablonecké informační centrum vydalo v nákladu šesti tisíc kusů brožuruo sklářské výrobě v regionu. 

Tréninky zhatilo bikerům špatné počasí

Jablonec n. Nisou – Jezdec Tomáš Slavík pózuje na trati závodu světové série horských kol ve fourcrossu v bikeparku v Jablonci nad Nisou. Je zde ale sám, tréninky na závody horských kol JBC 4X REVELATIONS byly totiž kvůli dešti odvolány.

Magistrát pomůže s dotacemi na obnovu památek

Jablonec n. N. – Majitelé kulturních památek na území Jablonce n. N. mohou žádat o dotaci na jejich obnovu.

Jablonecké ulice rozezněly tóny houslí

Jablonec nad Nisou – Každou středu se mohou Jablonečané kochat hudbou, která přináší do ulic nejen příjemné tóny, ale také chvilky odpočinku a radosti.

Jablonec se zapojil do soutěže, může vyhrát deseti tisíce korun

Jablonec n. N. – Jablonec se zapojil do soutěže s názvem Hejbni s elektrem pro lepší život. Principem soutěže je vybrat na území města co nejvíce vysloužilých elektrospotřebičů.

Podívejte se na Jablonec z radniční věže

Jablonec n. N. – Po třech letech se lidem otevřela radniční věž. První návštěvníci vystoupali na ochoz 51 metrů vysoké radniční věže v pondělí 9. července.

Závod horských kol je zpět. JBC 4X REVELATIONS míří opět do Jablonce

Jablonec nad Nisou – Závody ve fourcrossu si nenechají ujít tisíce fanoušků.

Do nové sezóny posílí jablonecké Vlky nejen nový trenér

Jablonec nad Nisou /ROZHOVOR/ – Hokejové mužstvo mužů HC Vlci Jablonec má za sebou další úspěšnou sezónu. Prezident klubu Petr Cinibulk už má jasno, jaké změny v týmu nastanou. A prozradil ještě další novinky.

Kostel Dr. Farského v Jablonci se rozezní německým barokem

Jablonec n. N. – Marie Zahrádková na varhany a Karel Chudý na violoncello provedou v úterý návštěvníky jabloneckého kostela Dr. Farského německým barokem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT