VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JABLONEC NAD NISOU

Jablonec nad Nisou s 45 000 obyvateli je správním, kulturním i sportovně rekreačním střediskem Jizerských hor. První zmínka o Jablonci je z roku 1356, avšak ke stálému osídlení dochází až v 16. století, kdy byla založena první skelná huť ve Mšeně a postaven i první kostelík. Zásadní změna ve vývoji města nastala ve 2. polovině 17. století. Začíná se rychle rozvíjet sklářství, ale současně se ukazuje, že Jablonec má i výhodnou polohu k provozování obchodu. V dnešní době o Jablonci lze hovořit jako o městu skla a bižuterie, ale i městu sportu nebo také bráně do Jizerských hor. Zdroj: www.mestojablonec.cz

FOTO: Monkey Business předvedli svou show v jabloneckém Eurocentru

Jablonec n. Nisou - Pop-funková kapela Monkey Business odehrála 20. října v jabloneckém Eurocentru koncert v rámci Maximum Power Tour 2018. Podívejte se na fotografie.

FOTO: Pěveckou soutěž v Jablonci ovládla Veronika Daniová

Jablonec n. Nisou - V Městském divadle v Jablonci proběhla tradiční pěvecká soutěž.

Benefiční závod dračích lodí pomůže rodině zesnulého

Jablonec n. N. – Na jablonecké přehradě se koná příští sobotu benefiční závod dračích lodí, jehož výtěžek organizátoři věnují rodině zesnulého kamaráda, člena oddílu Jizerský drak, Michala Tatarky Tatarkoviče.

SOUTĚŽ: Skupina Monkey Business vyráží na klubovou koncertní šňůru 2018

Jablonec nad Nisou – Silné písně, silné výpovědi, silné emoce. Silné hlasy, silné struny, paličky a šikovné prsty tancující po klávesách se předvedou už v sobotu 20. října v jabloneckém Eurocentru. A vy můžete být přitom.

Voda v jablonecké přehradě ubývá, v potocích hynou ryby

Jablonec nad Nisou – Přestože v jablonecké přehradě je o milion kubíků méně vody, než bylo na jaře, je voda pro ryby schůdná. Situace je však kritická v potocích a potůčcích, kde je po tropickém létu ještě dnes stále málo vody. Přežívají jen ty nejodolnější druhy. Mezi ty patří karasi a líni.„Na jablonecké přehradě jsme zvýšený úhyn ryb nezaznamenali,“ potvrdil hrázný vodního díla Patrik Kadleček. 

Senátorské křeslo obhájil Zeman. Vyhrál o 13 procent

Jablonecko – Nakonec to nebylo tak těsné, jak mnozí prorokovali. Ve druhém kole voleb do Senátu obhájil svůj post starosta Albrechtic a majitel firmy Detoa vyrábějící dřevěné hračky Jaroslav Zeman. Získal 56,42 % všech platných hlasů, vyzyvatelka Michaela Tejmlová skončila druhá se ziskem 43,57 % hlasů.

Radova bouřka probrala Jablonec. A ten ukázal obrat v utkání s Pardubicemi

Jablonec n. N. – Jablonečtí fotbalisté v 3. kole MOL Cupu sice museli otáčet skóre, přesto splnili roli favorita a postoupili. Na hřišti druholigových Pardubic vyhráli bez řady reprezentantů a zraněných 2:1 (0:1).

Brod přivezl z Frýdlantu tři body

Železný Brod - Byla to zasloužená výhra, protože hostujícímu Brodu chybělo hodně hráčů.

Jablonec v MOL CUPU vyhrál v Pardubicích

Jablonec n. N. - I bez reprezentantů se povedlo svěřencům Petra Rady vyhrát v zápase MOL CUPU 2:1. Šanci dostali i ti, kteří zatím se v základní sestavě zatím příliš neobjevovali.

Vlci dali Nymburku na frak

Jablonec n. N. - Vlci vyhráli na domácím ledě nad Nymburkem. První třetina byla excelentní. Mezi Vlky se vrátil a na led vyjel opět Petr Pilař.

Jaroslav Zeman obhájil senátorský post

Jablonecko -  Je to tak, pro Jaroslava Zemana hlasovalo ve 2. kole doplňujících voleb do Senátu Parlamentu ČR 12 434 voličů, Michaelu Tejmlovou podpořilo 9 601 voličů.

Primátorem Jablonce bude Milan Kroupa

Jablonec n. N. - Jablonci bude vládnout koalice v čele s hnutím ANO 2011. Primátorem bude jeho lídr Milan Kroupa.

FOTO: Nejstarší studenti slavnostně přivítali prváky

Jablonec n. N. - Slavnostní přivítání žáků prvního ročníku Gymnázia U Balvanu proběhlo v úterý 9. října. Jednalo se o tradiční akci spojenou se začátkem školního roku.

Politici by měli plnit své volební sliby, říká senátor Jaroslav Zeman

Jablonecko - Obhájit podruhé svůj šestiletý mandát v Senátu chce současný senátor Jaroslav Zeman. V prvním kole skončil jako první s podporou 34,1 procenta hlasů. Svůj volební program staví především na problematice zneužívání sociálních dávek. V druhém kole senátních voleb tento víkend se utká s nezávislou kandidátkou Michaelou Tejmlovou. Stejně jako jí, se nyní ptáme Jaroslava Zemana.

Mladík nikdy nevlastnil řidičák a přesto řídil

Jablonec n. N. - Mladík začal ujíždět poté, co spatřil strážníky. Hlídka se ale za autem vydala a zastavila ho.

V rámci Týdne sociálních služeb otevře dveře i Naděje

Jablonec n. N. - Desátý ročník Týdne sociálních služeb se koná v Jablonci od 8. do 14. října. V jeho průběhu otevírají svá sídla také registrované sociální služby působící v Jablonci.

V Jablonci o sobotách svezou bioodpad, může se i štěpkovat

Jablonec n. N. - Ve dnech 13. a 27. října proběhnou svozy bioodpadu.

Deník vybíral eso mezi voříšky. Pětadvacet psů soutěžilo o přízeň publika

Jablonec nad Nisou – Pokud jste v sobotu odpoledne procházeli centrem Jablonce, nemohli jste přeslechnout hlasitý štěkot psů, který se nesl z letní scény Eurocentra. Pokud jste dorazili až na místo, zjistili jste, že tu 25 kříženců čeká, až se blýsknou v oblíbené soutěži Jablonecký voříšek.

FOTO: Jablonecká parta dál válí. Po Evropské lize jasně uspěla i na domácí scéně

Jablonec n. N. - Jablonečtí fotbalisté si v lize připsali po Plzni, Teplicích a naposledy včera Slovácku už třetí výhru v řadě. Svěřenci trenéra Petra Rady, kteří potřetí za sebou nastoupili ve stejné základní sestavě, porazili soka z Uherského hradiště v rámci 11. kola FORTUNA:LIGY díky dvěma rychlým gólům z prvního poločasu 2:0 a po mači podzimu v Evropské lize proti Dynamu Kyjev (2:2) zvládli náročný anglický týden.

Kdo bude senátorem. Tejmlová nebo Zeman?

Jablonecko - Druhým nejvyšším počtem hlasů z celé republiky postoupil do druhého kola senátorských voleb dosavadní senátor a starosta Albrechtic Jaroslav Zeman. Jeho rivalem byla zvolena Michaela Tejmlová, kterou nominovalo hnutí SEN 21.

V Jablonci vyhrála opět Občanská demokratická strana, bude to ale mít složité

Jablonec n. N. - V Jablonci nad Nisou vyhrála komunální volby již tradičně ODS, byť o prsa. Ve třicetičlenném zastupitelstvu získala osm křesel, jen o jedno méně ale získalo hnutí ANO 2011. „Je toho potřeba ještě hodně udělat, aby se v Jablonci žilo lépe. A ta doba teď nastává,“ sdělil lídr ODS v Jablonci Miloš Vele.

Burzu vzdělávání najdete již v pátek v Eurocentru

Jablonec n. N. - Zajímá vás nabídka škol pro vaše dítě? Co bude dítě dělat ve volném čase? Řešíte otázku práce? Chcete studovat nebo pracovat v zahraničí? Chcete zaujmout zaměstnavatele svým životopisem?

Kyjev mohl odjet s prázdnou

Jablonec n. N. - Druhý poločas hral Jablonec jako vyměněný. "Zjistili, že soupeř je hratelný a přestali se bát. Škoda těch dvou branek. Dneska měli na vítězství," ozývalo se mezi fanoušky při odchodu ze stadionu. Nálada byla skvělá, bod posunul tým Petra Rady zase o něco dál.

FOTO: Kyjev mohl odjet s prázdnou. Nakonec skončil zápas remízou

Jablonec nad Nisou – Ne zcela zaplněná jablonecká Střelnice, poměr diváků, fandů obou týmů, zhruba jedna ku jedné a výborná atmosféra od začátku. Tak vypadal úvod domácí premiery jabloneckých fotbalistů v Evropské lize. Jenže na nějaké velké vnímání atmosféry a užívání neměli domácí hráči moc času. Probuzení přišlo rychle a bylo kruté. Dvě hrubky v obranné fázi, patnáctá minuta a stav 0:2.

FOTO: Vlci doma opět skončili bez bodu

Jablonec nad Nisou – Druhá hokejová liga kráčí vpřed vysokým tempem a v dalším zápase jablonečtí Vlci přivítali celek Kolína.

Festival scénického tance se zaměřuje na tvorbu studentů

Jablonec n. N. - Festival scénického tance a pohybového divadla se odehraje od 21. do 23. října v Městském divadle v Jablonci.

Petr Rada před utkáním proti Dynamu Kyjev: Bát se můžeš jen svého stínu

Jablonec nad Nisou – „Jestli má soupeř nějakou slabinu, musíme ji najít. A nebát se. Bát se může člověk jen svého stínu,“ řekl odhodlaně na tiskové konferenci před zápasem s Dynamo Kyjev trenér FK Jablonec Petr Rada.

Šestimetrový most v Lidické ulici bude do zimy nový

Jablonec n. N. - Rekonstrukce více než stoletého mostu v Lidické ulici pokračuje. Stavební akce za téměř 13 milionů korun z městského rozpočtu by měla být hotová do zimy.

Rozšiřují silnici k domovu pro seniory, přibude také chodník

Jablonec n. N. - U přehrady v ulici Za Hrází směrem od parkoviště začali dělníci rozšiřovat silnici kvůli zlepšení dopravní situace k domovu pro seniory.

Přijíždí Dynamo Kyjev. Ve čtvrtek s ním poměří síly FK Jablonec

Jablonec n. N. - Mimořádná bezpečnostní opatření, vyhřívaný stan s velkoplošnou obrazovkou na náměstí před radnicí. Do Jablonce přijíždí FK Dynamo Kyjev a jeho fanoušci.

Lidé se bouří proti centru pro závislé. Dopis podepsalo přes dvě stě lidí

Jablonec n. N. - Narkomany ve svém okolí nechceme. Tak reagují místní obyvatelé na skutečnost, že v ulici Střelecká v Jablonci má vzniknout multifunkční sociální centrum pro závislé za 9,5 milionu korun. Žádné podobné zařízení ve městě nyní nefunguje.

Za projekt dopravního terminálu v Jablonci zaplatí magistrát 24 milionů korun

Jablonec nad Nisou – Jde tedy o celou desetinu částky, na kterou přijde pozdější stavba moderního dopravního uzlu.

FOTO: Železniční trať Liberec - Jablonec nad Nisou oslavila 130. výročí

Jablonec n. N., Liberec - V sobotu 29. září se konaly oslavy 130 let existence železničního spojení mezi dvěma největšími městy kraje - Liberce a Jablonce nad Nisou.

Městská kasa vydá na výstavbu pavilonu intenzivní péče přes 150 milionů korun

Jablonec n. N. - Stavba pavilonu intenzivní péče v Nemocnici Jablonec se šplhá do výšky. Kasu zřizovatele nemocnice, tedy město Jablonec, bude pavilon stát více než 150 milionů korun. S žádostí o 50milionovou dotaci od státu Jablonec narazil, město se proto rozhodlo jít do stavby pavilonu samo.

Jablonec chce odklonit dopravu od přehrady, vznikla by tu in-line dráha

Jablonec n. N. - Zcela novou silnici chce vybudovat město Jablonec v okolí přehrady. Vést by měla od Sportovního lyžařského a biatlonového areálu Břízky (Na Kolečku) lesem do ulice Průběžná. Město chce odklonit automobilovou dopravu od přehrady a zahrádkářské kolonie. U přehrady by tak vznikl nový prostor pro cyklo a in-line dráhu a také tolik chybějící chodník pro pěší.

Takzvaní strážci parku dbají v Jablonci na pořádek, dokážou ale i pomoci lidem

Jablonec n. N. - Už řadu týdnů potkávají lidé mezi jabloneckým autobusovým nádražím a ulicí Novou Pasířskou muže a ženu ve stejnokrojích. Jde o takzvanou pořádkovou hlídku a lidé si ji zatím pochvalují.

Naši prvňáci: Ve středu se představí prvňáčci ze ZŠ Šumava v Jablonci nad Nisou

Jablonecko – Ve středu 26. září přinese tištěný Jablonecký deník čtenářům další díl druhého ročníku seriálu Naši prvňáci. V následujících týdnech až do konce prvního pololetí v lednu naleznete pravidelně každou středu v tištěném vydání Jabloneckého deníku fotografie prvňáků ze škol na Jablonecku.

FOTO: V Muzeu pro radost česká sto medvědů

Jablonec nad Nisou – Přes sto medvědů najdete v jabloneckém Muzeu pro radost. Podívat se můžete na chlupáče různých druhů a velikostí, místních i z ciziny. Nejvíce kilometrů do muzea urazil medvěd z Irska a Anglie. 

OBRAZEM: Jablonec ožil tradiční slavností

Jablonec nad Nisou – Podzimní slavnosti oživily o uplynulém víkendu prostor před jabloneckou radnicí. Kdo nestihl projít v pátek sedm desítek stánků, mohl dorazit ještě v sobotu, kdy slavnosti pokračovaly. 

Odhalili pamětní desku. Připomíná padlé Jablonečany

Jablonec n. N. - V pátek 21. září v 10 hodin dopoledne odhalili na vnější zdi kostela sv. Anny z ulice Soukenná pamětní desku. Ta připomíná padlé Jablonečany, kteří se účastnili bojů v roce 1849 a 1866.

Lídr Starostů pro Liberecký kraj Petr Vobořil on-line odpovídal čtenářům

Jablonecko – Na otázky čtenářů Deníku on-line odpovídal ve středu 26. září Petr Vobořil, který je číslem jedna na kandidátce Starostové pro Liberecký kraj.

Bolí to, hlesl jablonecký smolař Holeš. Je to hořká pilulka, přiznal Rada

Jablonec n. N. – Až do devadesáté minuty živili naději na historický úspěch. Pak ale přišel hloupý faul, penalta, gól - a prohra.

FOTO: Hokejové zápasy s Vrchlabím mají svůj zvláštní náboj

Jablonec nad Nisou – „Soupeř byl po dvě třetiny lepší, důraznější a rychlejší v osobních soubojích,“ uvedl vedoucí týmu Vlků Josef Březina.

Radnice používá dva tablety, aby se lépe dorozuměla s neslyšícími

Jablonec n. N. - Město se připojilo k projektu Bezbariérová komunikace pro neslyšící a má nyní k dispozici dva tablety pro lepší komunikaci s neslyšícími klienty. Prostřednictvím tabletů od organizace Tichý svět je možné se připojit na Tichou linku, kde je připravený tlumočník k překladu hovoru do znakového jazyka nebo k jeho přepisu.

Jablonecké podzimní slavnosti přinesou dobroty, řemeslo i pohled do historie

Jablonec n. N. - Ostatní města by se od Jablonce mohla učit, jak pořádat trhy či slavnosti. Shodují se na tom zkušení trhovci. Největší podzimní akce tohoto druhu vypukne už pátek v 9 hodin. Lidé se mohou těšit na více než sedm desítek stánků, doprovodný program nebo dílny pro děti.

Odhalí pamětní desku, která připomíná padlé Jablonečany

Jablonec n. N. – V pátek 21. září v 10 hodin dopoledne odhalí náměstci Lukáš Pleticha a Miloš Vele na vnější zdi kostela sv. Anny z ulice Soukenná pamětní desku. Ta připomíná padlé Jablonečany, kteří se účastnili bojů v roce 1849 a 1866.

Naši prvňáci: Ve středu se představí prvňáčci ze ZŠ Liberecká v Jablonci

Jablonecko – Ve středu 19. září přinese tištěný Jablonecký deník čtenářům další díl druhého ročníku seriálu Naši prvňáci. V následujících týdnech až do konce prvního pololetí v lednu naleznete pravidelně každou středu v tištěném vydání Jabloneckého deníku fotografie prvňáků ze škol na Jablonecku.

Varhany v kostele Nejsvětějšího srdce Ježíšova se odmlčely, hrozí zřícením

Jablonec n. N. – Situace je kritická, pomyslné hodiny odbily dvanáctou. Unikátní varhany v kostele Nejsvětějšího srdce Ježíšova v Jablonci jsou poničeny červotočem a během pár měsíců se situace výrazně zdramatizovala. Potřeba je asi sedm milionů korun, vybráno je asi 15 procent.

Facka před Evropskou ligou. Jablonec schytal třígólový debakl od Mladé Boleslavi

Jablonec n. N. /FOTO/ – To jim na pohodě nepřidá. Jablonečtí fotbalisté museli v generálce na Evropskou ligu skousnout vysokou porážku 0:3 v lize od Mladé Boleslavi.

FOTO: Na Dni evropského dědictví vytvořili v Jablonci rekord. Poslali jablko

Jablonec n. Nisou - V sobotu se v Jablonci otevřely téměř všechny památky v rámci Dne evropského dědictví.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT