Jižní Korea byla jedním z nepříjemnějších překvapení turnaje. Po postupu ze základní skupiny v poslední minutě ale byl ale osmifinálový los na asijský celek velice přísný. Jeden z největších favoritů turnaje Brazílie si z Jihokorejců v prvním poločase udělal trhací kalendář.

V 76. minutě ale Jižní Korea předvedla, že si postup do osmifinále zasloužila. Odražený centrovaný míč si za hranicí pokutového území našel Seung-Ho Paik a po zpracování přesnou střelou rozvlnil síť.

Luis Chávez

Zklamáním byly naopak výkony Mexika. Nevyzpytatelný celek se pakoval už po základní skupině na úkor Polska a budoucích mistrů světa z Argentiny. Částečnou radost ale fanouškům středoamerické země udělal v utkání proti Saúdské Arábii šestadvacetiletý záložník Luis Chávez.

Jeho přímý kop levačkou snad ani nešlo trefit lépe a patří k ozdobám celého turnaje.

Richarlison

Prvním aspirantem na nejlepší gól mistrovství světa byl Brazilec Richarlison. Překvapivě hlavní útočník jihoamerického celku rozhodl úvodní zápas proti Srbsku, když vstřelil obě branky.

A zvláště branka v 73. minutě stála za to! Centrovaný míč Viníciuse Júniora si pětadvacetiletý útočník Tottenhamu zpracoval do výšky a nekompromisně zakončil.

Julián Álvarez

Branka, která ukázala, proč se stal Lionel Messi nejlepším hráčem fotbalového šampionátu. V semifinále se autor sedmi branek a tři asistencí v Kataru nejprve prosadil z penalty, to nejlepší ale přišlo nakonec.

Messi si v 69. minutě převzal na půlící čáře míč, chorvatského stopera Joško Gvardiola na dvakrát vyškolil, aby poté poslal lahůdkový míč Juliánovi Álvarezovi, který zakončoval do poloodkryté branky.

Salem Al-Dawsari

Jedno z největších překvapení turnaje se zrodilo hned v jeho úvodu. Saúdská Arábie totiž v prvním utkání skupiny vyzrála na pozdější mistry světa z Argentiny 2:1.

Zdroj: Youtube

O vítězství Saúdů rozhodl Salem Al-Dawsari. Ten se vytočil z krkolomné situaci na okraji pokutového území, aby krásným obstřelem na zadní tyč nedal šanci Emilianu Martínezovi v brance Argentiny.