"Je jasné, že teď se nám o tom mluví velmi dobře, protože dosud jsme zrovna moc dobré ty začátky zápasů neměli. Proti Lotyšům ale bylo vidět, jak moc je důležité, když do toho vlétneme hned od začátku. Byla to vážně super třetina. Ale ono to nebylo jen o tom, co kluci předvedli na ledě. Bylo to znát už v kabině, že jsou všichni nachystaní, fanoušci byli připravení, každý do toho byl zatažený. Všichni chtěli dobře odvést svou práci. Důrazně jsme forčekovali, dobře jsme bruslili, každý bojoval. Je to přesně to, co jsem chtěl vidět. Takhle je třeba hrát," liboval si trenér české reprezentace Kari Jalonen.

David Pastrňák se hned proti Lotyšsku gólově prosadil.
Nabuzený Pastrňák probral český tým. Užívám si to tady, zářil po vítězství

Nabuzenost na českých hokejistech odčinit porážku s Rakušany byla vidět od první sekundy, svěřenci Kariho Jalonena přidali i ve hře do těla. Přesvědčit se o tom mohl obránce Lotyšů Kristians Rubins, který po nárazu Matěje Stránského skončil na střídačce české reprezentace.

Výsměch české lavičky

A výsledek? Celý moment si nejvíce užili útočníci Jiří Černoch s Tomášem Hertlem, kteří měli situaci jako na talíři. Lotyšskému obránci se zasmáli, Černoch mu ještě cosi řekl od cesty.

Čeští hokejisté nastoupili proti Lotyšsku i s Davidem Pastrňákem, který se hned gólově prosadil.
ON-LINE: Hvězdný Pastrňák se uvedl krásným gólem. Češi si poradili s Lotyšskem

Čeští hokejisté se nachází na čtvrtém místě, v sobotu je čeká důležitý zápas proti Norsku, který výrazně napoví, jak se bude vyvíjet závěr základních skupin.