Žili byli dva. Žena a muž.

Žena měla dvě děti (každé jiného otce). Muž byl o několik let mladší, doposud svobodný. I zamiloval se do ženy, matky dvou ratolestí, chtěl jí pomoci s výchovou a běžnými denními starostmi. To starší ženě imponovalo, vždyť mladší muž byl i pohledný, vzdělaný…

Leč když chtěl započít s výchovou jejich ratolestí, tvrdě narazil: „Ty nejsi jejich otec, tak mi do toho nemluv!“ „Ty nejsi náš táta, my tě nemusíme poslouchat!“ Shledával je drzými, neposlušnými, vnímal, že mu ubližují. No nic.

Oba dva, muž i žena, si mysleli, že to spraví jejich vlastní dítě…

Leč problémy se stupňovaly, a žena chtěla svoje dvě první děti „uchránit“ před svým současným manželem. Podala žádost o rozvod. Muž nesouhlasil, miloval ji a chtěl žít se svým vlastním robětem. Žena byla však nemilosrdná: „Ne! Jsi tyran!“

Možná byl příliš důsledný, příliš nekompromisní ve výchově než žena, ale snažil se být spravedlivý. Nechal ženě velký byt, který získal od podniku, kde byl zaměstnán.

Soud svěřil jeho dítě samozřejmě do péče matky, návštěvy nechal na ní, podle toho, jak bude malé chtít vidět otce a podle toho, jak ona - matka uzná za vhodné.

Soudkyně také vyměřila výživné – 3000 korun. I když bylo dítě o prázdninách u něj, platil stále stejnou výši matce. Nadto jeho bývalá žena po něm čas od času vyžadovala další placení – na kroužky, na oblečení, na značkový penál, na tábory…

„Tati, ty mi ty peníze nechceš dát? Maminka říká, že ne,“ ptalo se dítě. „Já dávám mamince každý měsíc tři tisíce, drahoušku. To není o tom, že bych ti ty peníze nechtěl dát, ale maminka na tebe ode mne dostává dost,“ snažil se to nešťastný otec dítěti vysvětlit. Cítil se opuštěný, srdce zlomené. Přišel o ženu, kterou miloval, o dítě, které měl moc rád. Na byt, který jí daroval, ani nepomyslel.

Problémy mezi bývalými manželi nabraly na intenzitě a vyústily v zamezení styku dítěte s otcem. Ten se obrátil na soud a požadoval střídavou péči. Chytrá matka se obrátila na schopného právníka a podala protinávrh. Výsledek?

Zvýšení výživného o tisíc korun. O styku otce s potomkem ani slovo. „Matka žena, sociální pracovnice žena, soudkyně žena. Stal jsem se obětí feministické mafie,“ vyřkl svůj osud nešťastný otec.