No mně to také hnětlo. A nejen při sledování letošní olympiády. Vždyť ti komentátoři úplně przní jména a dělají z lidí někoho jiného! Být třeba černoška Caster Semenya z Jihoafrické republiky a slyšet pak náš přenos běhu na 800 metrů, tak nevěřím svým uším. Kdože to tam běžel? Semenyaová? Kdo to byl? Já? Asi bych pak kroutila hlavou a říkala si, ti Češi jsou ale divní…

Jinak já nespílám komentátorům, vždyť oni jen poslouchají nařízení seshora a kdyby se mu postavili, tak si mohou možná hledat jiné zaměstnání. A já chápu, že je to baví a že to chtějí dělat a snad se taky bojí, že by práci nenašli. A nebo je jim to úplně jedno. Ross, nebo Rossová? Ále… Ne každý je jako Zuzana Kocumová, která přidávat písmenka navíc ke jménům žen odmítla.

Ale snad se to teď změní, když to vadí i panu Sobotkovi.

Z mého jména taky nedělají v zahraničí Ocenas jen proto, že je to u nich tak běžné a že by jim to snad nesedělo do jejich gramatiky. A přitom mnohdy neví, co si s takovým jménem počít, protože jim to nejde ani vyslovit, nechápou naše háčky a čárky. Jednou si mě v Anglii napsali na papírek, aby se to mohli naučit. Připsala jsem tam Jára, aby to měli jednodušší. A už jsem byla Džára.