Co na tom, že to zas taková rvačka nebyla, i když na sebe hoši vytáhli tyče. Švihali se s nimi jako hodně špatní členové skupiny historického šermu. Nastav, já tě do ní praštím. Rozběhni se, abych tě nepraštil. I proto potyčka skončila bez většího zranění, účastníci si odnesli jen pár modřin a oděrků.

Něco podobného si ale odnesli i diskutéři z internetu. Možná si toho nejsou vědomi, ale každé jedovaté slovo na nich zůstane nalepeno jako mastná slina. Bývá v naší kotlině posledních pár let zvykem nazývat člověka, který se proti rasismu ohradí, sluníčkářem, vítačem a kdoví čím ještě. I v diskuzích pod videem incidentu se jich pár našlo. Rasisticky smýšlející většina je však ubyla tak ubohými a hloupými argumenty, až „sluníčkáři“ moudře ustoupili.

Etnika a menšiny žijí podle svého, vždy se ale přizpůsobují většinové společnosti. Uvnitř jsou však jiní, to nepředělá ani čas mnoha generací. Většina by měla umět potřeby a zvyky menšin chápat.

Pravda, hromadná rvačka je něco, co do našeho života nepatří. Pravda je ale i ta, že ti hoši si neublížili, spíš poskakovali jako mladí nevybouření kohouti. Rvačku poté ukončili policisté a dva aktéry si odvedli. Rváčům spadly hřebínky.

Ale většina na sociálních sítích žije svým virtuálním životem dál. Nevadí jim, že se předvedli jako ještě větší Božská hovádka než účastníci incidentu. Nevadí jim, že si jejich „moudrosti“ čtou další. Rvačka trvala všehovšudy pár minut. Ale hloupost, ta tady s námi bude ještě hodně dlouho.