Na celostátní politické scéně se ODS a ANO 2011 nemusí. Ale na obcích? Sem tam kopnutí, ale jinak spokojenost. Začněme od hlav a podívejme se na webové stránky obou jmenovaných politických uskupení.

Hlavní témata propíraná na prvních stranách aktuálních článků ODS? Z osmnácti článků se do politického nepřítele číslo jedna opírá v deseti, následuje počet zpráv vládě ve Středočeském kraji, něco o silnicích ve středočeském kraji, plácání po zádech panu Vystrčilovi za cestu do Tchaj-wanu…

Stránky ANO 2011 jsou ještě tristnější. Na titulní záložce jsou jen odkazy na mediální výstupy, samozřejmě ty pochvalné o opatřeních proti koronaviru, a představení výrazných tváří hnutí (ehm, možná by mělo ANO smazat paní Jermanovou). Pokud se ale člověk prokliká na tiskové zprávy, o stranách takzvaného (a samozvaného) opobloku, a tedy i ODS, nenajde nic. Protože jsme ale lidé, na obcích se domluvíme.

Takový kočkopes bývá efektivní. Milion sem, milion tam. I v Jablonci, viz náhlé a hladké srovnání vztahů s firmou bývalého „zimního“ primátora Milana Kroupy. Zapadá sem i konec stávajícího ředitele Městské policie Romana Šípka. Dosazen z vůle ANO, protlačen i díky Pirátům a Změně pro Jablonec, končí za vlády ODS a ANO.

Nové výběrové řízení zatím vedení radnice nechce. Prý kvůli koronaviru. A tak se rýsuje ještě podivnější kočkopes. Velení nad strážníky přebere zástupce ředitele Michal Švarc, jinak jablonecký zastupitel za SPD Tomia Okamury (a nově i krajský zastupitel za tutéž stranu).

Dozorovat mu bude Jiří Čeřovský, primátor za ODS. Spokojenost má zavládnout na všech stranách. Tedy spíše těch politických. Absolutní klid strážníkům a tím pádem i obyvatelům by, obzvláště v této zvláštní době, ale přinesl jen řádně vybraný a fundovaný ředitel.