Ne, že by policisté byli bezzubí, ale tak to vypadá, že mnohdy odvrátí hlavu a zrak. Vždyť jsme na stejné lodi a policista je také jen člověk. Tomu nenapomáhá stát, od něhož chodí hoteliérům a hospodským mizerné kompenzace a to mnohdy ještě pozdě, někdy i o měsíce.

O víkendu bylo nádherné počasí, které lákalo na procházky v přírodě. Třeba sáňkařská dráha z Černé Studnice do Smržovky doslova praskala ve švech, sjezdovka Filip na jejím konci jakbysmet, byť lanovka stála. Personál nestíhal převážet sáně. V davu byla slyšet nejen čeština, ale třeba i polština.

Lidé z Prahy v přírodě byli, ne že ne. Svědčily o tom kolony automobilů jedoucích od nedělního odpoledne až do večera přes Železný Brod od Jizerek a Krkonoš. Davové šílenství bylo podle svědectví samotných řidičů tak silné, že kolona jela od nás až na pražský Černý Most stabilní rychlostí 80 kilometrů v hodině. „To jsem ještě nikdy nezažil,“ svěřil se na sociálních sítích řidič, který každou neděli odpoledne vyjíždí do Prahy za prací.

Ono je snadné nařídit lidem, ať sedí doma a nikde se neshlukují. Ale už to trvá příliš dlouho. A hoďte kamenem ti, kteří žádné z omezení, která nás už skoro rok svazují, neporušili. Zvlášť, když nám, obyčejnému lidu, ukazují mnozí papaláši, že omezení neplatí pro každého.