O očkování proti novému koronaviru toho bylo napsáno již mnohé. Podle odborníků to je zřejmě jediná šance, jak pandemii porazit. Ale do toho se objevují „zaručené“ zprávy, které šíří i mnoho obyvatel Jablonecka. Zatímco některé se podařilo masově vyvrátit a vysvětlit, viz třeba mikročip Billa Gatese v očkovací látce, jiné jsou snad konspirace ještě plnější.

Tak třeba se lze dle „zaručených“ zpráv dozvědět, že vakcína, kterou veřejně dostávají politici nebo celebrity, přece není vakcínou, ale pouhopouhou injekcí s vitamíny B či C. Nebo že očkování způsobí v budoucnu neplodnost. Nebo že vůbec nefunguje.

Ona funguje, problém je spíše v kapacitách. Uvědomme si, že lidí je na světě skoro sedm miliard. To při dvojí dávce vakcíny znamená co nejrychleji vyrobit 14 miliard dávek. Pokud to spočítáme, je v současné době v různých zemích světa schváleno nebo v posledním stádiu testování na třináct vakcín. Pět jich hlásí Čína, tři vznikly v mezinárodních laboratořích (USA, Velká Británie, Švédsko, Německo, Belgie, Izrael), dvě samostatně v USA, po jedné v Rusku a Kanadě.

Navíc se zdá, že vakcína bude fungovat jen několik měsíců. I kdyby začala masová výroba, musí každý výrobce v co nejkratší době vychrlit přes miliardu dávek. Což se zdá v této chvíli zhola nemožné.
A tak nám nezbývá, než žít život naplno, jak prohlašují odpůrci celé pandemie, nebo se dále chránit.
Rekord v úmrtnosti už nám za rok 2020 stejně nikdo nevezme. Jen aby nebyl ten letošní rok ještě rekordnější.