Podle predikcí zamíří do nemocnic další stovky nakažených s horším průběhem nemoci. Asi každý rozumí protestujícím v sobotní Praze. Ano, opatření jsou už dlouhá, vždyť se s koronavirem přetahujeme už celý rok. Ale všeho s mírou.

Samozřejmě, že sociální sítě zaplavily fotografie a krátká videa o tom, jak policisté zase na někoho „zaklekli“. A jako vždy se jedná o poselství vytržená z kontextu, pokroucená podle konspiračních teorií. Lidem, kteří vidí za celým tím pandemickým humbukem celosvětový komplot, nemůže český premiér a ruský prezident, případně celá Čína oponovat. Ani se je snažit poslat na exkurzy na ARO oddělení nemocnic, protože tam je prostě nepustí.

Tito lidé nevěří ani reportážím z nejvíce postižených nemocnic a oddělení intenzivní péče. Vše je podle nich v normálu, jen nás ti zlí politici pořád v něčem omezují. A tak hrrr na demonstraci. Autor těchto řádků se na oddělení ARO jablonecké nemocnice byl podívat a strávil tam několik smutných minut. Pak viděl záběry z demonstrace, kde se i lidem zvolení představitelé chovali jako bojovníci za svobodu. Spíš mu to ale přišlo jako boj o poněkud zvláštní světonázor. Ale vaše věc. Jen tím neohrožujte okolí.

Pokud vás tedy nepustí na nemocniční oddělení, zeptejte se svého lékaře. Nebo autora těchto řádků, zkusím vám dění v nemocnicích popsat. Ale vím, že někteří slyšet nechtějí.