Jak to dopadlo si čtenář přečte na jiném místě. Rozebrat lze ale fakt, jakým způsobem reagovali někteří podporovatelé ředitele, jenž nenařídil povinné testování, ale nechal to na rodičích a dětech. Vedení města, coby zřizovatele školy, zaplavily stovky mailů a zpráv na sociálních sítích.

Střízlivým pohledem bohužel mnohdy dost za hranou slušného chování. Starostka Lena Mlejnková, ale i další členové Rady města, kteří o osudu ředitele rozhodovali, se tak o sobě dočetli, že mohou být souzeni jako váleční zločinci, přirovnáváni byli k nacistickým pohlavárům. Napadení přitom jen dodržují zákony a vládní či ministerská nařízení. Vytváření takového podlého nátlaku na jejich osoby musí slušný člověk odsoudit.

Proběhlo také pokojné shromáždění na podporu vedení Waldorfské školy Semily, která nepožaduje po dětech testování na Covid-19.
Ředitel rebelující školy v Semilech padl. „Porušil povinnosti,“ říká starostka

Na druhé straně stojí rodiče, s kterými, jak se v podobně vypjatých situacích stává, souzní lidé, kteří protestují proti všemu, takoví věční demonstranti. Věřme, že právě z jejich řad se rekrutují autoři hanlivých výkřiků a zpráv. Protože rodičům přece má jít o blaho dětí a ne jakéhokoli ředitele nebo starosty.

Děti, kvůli jejichž komfortu se vlastně tohle velké divadlo hraje, to vidí. Vidí své rodiče, jak bojují proti vládním nařízením a milují svého ředitele, který je nenutí testovat se a nosit roušky ve třídách. Ať tak či tak, vliv současného dění rezonuje i za dveřmi školy a rezonovat ještě dlouho bude.

Pokojné shromáždění na podporu vedení Waldorfské školy Semily, která nepožaduje po dětech testování na Covid-19.
Ředitel Waldorfské školy v Semilech odmítl testy žáků. Lidé se ho zastali