Smutnější je fakt, že za to museli vzít chlapi, kterým není lhostejno, kterak se ke sportu chová stát. Znát to je nejen ve skoku na lyžích, vždyť nejdiskutovanějším sportem co se týče financí, je dnes hokej, a to i díky příspěvkům božského Jaromíra Jágra.

I skok na lyžích má takové Jágry, přesto podpora rekonstrukce harrachovských můstků ze strany tuzemských matadorů Ploce nebo Jandy vyznívá tak nějak do prázdna. Nebo, chcete-li jako házení perel sviním.

A tak je pozoruhodné, že záchranu můstků podpořila i modla Poláků, totiž další legendární skokan Adam Malysz. Nenechte se zmást, tenhle fenomenální skokan má ve své rodné zemi možná větší renomé než Jágr u nás.

Díky němu se do sbírky na záchranu českých můstků zapojili i naši severní sousedé, kteří nedokážou pochopit, do jakého stavu se harrachovský areál dostal. Nechápou, ostatně tak jako čeští skokani a fanoušci, jak to, že své tu neodvedl i stát, který by měl sport podporovat.

Na můstku K-70 v Harrachově už trénují.
V Harrachově už skáčou na prvním můstku. Dobrovolníci chtějí brzy otevřít další

Vždyť do Harrachova se svého času sjížděla světová skokanská špička, přímé přenosy putovaly do desítek nejen evropských zemí, areál zaplavovaly desítky tisíc návštěvníků.
Stačí se podívat, jaká vládla atmosféra na nedávno skončeném Turné čtyř můstků.

Zatím se na harrachovských můstcích prohání alespoň mladá generace, která zase má díky snaze pánů z Lyžařského a turistického Bucharova klubu Harrachov šanci neztrácet za světem.

Harrachov však stále čeká na peníze od státu, aby se mohly zrekonstruovat velké můstky a tedy i mamut. Nějaké ledy se sice hnuly, ale vše je stále v nedohlednu.

Dobrovolníci své odvádějí a to velice šikovně. Teď už je na politicích a úřednících, aby stav dovedli do zdárného konce. Zaslouží si to nejen sami závodníci, fanoušci, ale doslova i celá republika.

Do té doby totiž bude Česká republika k smíchu. Třeba až v Japonsku, kde jsou skoky na lyžích velice oblíbeným sportem.

Mamutí můstek K-185 pro lety na lyžích v Harrachově.
Opravy harrachovských můstků mohou začít díky dárcům. Přispěli i Poláci