Situace mezi Dopravním podnikem měst Liberec a Jablonec (DPMLJ) se nadále vyostřuje. Den po dni. A to ne jen tak ledajak. Primátor Jablonce dokonce zvažuje podání žaloby kvůli informacím, kterými se podnik ohradil kvůli jeho tvrzení. Po hádkách a tahanicích kolem zajištění MHD v Jablonci či kolem placení Jablonce za společnou trať tramvaje, tu máme thriller na pokračování. Létají slova jako lži, podplácení, organizovaná skupina, zastrašování, žaloby.

close Jan Sedlák. info Zdroj: Deník / Petr Zbranek zoom_in Pravdou je, že poslední tisková zpráva DPMLJ by ze židle nadzvedla zřejmě i dalece klidnější povahu, než jakou má jablonecký primátor. Toho vedení podniku osočilo z podávání lživých informací médiím, aniž by však upozornilo, které lživé jsou. Dopravní podnik dále upozornil na dlouholeté tunelování společnosti a připomíná i zásah policie v dubnu 2018. Ta poté obvinila devět osob z mnoha trestných činů počínaje podplácením až po poškození finančních zájmů EU. Pravdou ale je, že žádný z jabloneckých zástupců v orgánech společnosti nebyl v této věci policií vyšetřován, narozdíl od těch libereckých.

Nejnovější zpráva dopravního podniku dokonce nepřímo propojuje primátora Kroupu s touto neslavnou minulostí. A pokračuje. „V tomto kontextu je třeba vnímat i útoky v osobní rovině, které jsou proti představitelům podniku ze strany Milana Kroupy opakovaně a cíleně vedeny.“

Dá se nejvýše spekulovat o tom, zda primátor uvedl lživé informace, ovšem nikdo neukázal kde lhal. Již toto tvrzení bez důkazů je tedy velice nešťastné a jen prohlubuje příkop, který se mezi Jabloncem a podnikem za poslední rok rozšířil do gigantických rozměrů. Příkop, který nebyl schopen zahladit bývalý primátor Petr Beitl ani současný Milan Kroupa.

Na druhou stranu fakt, že v době policejní razie v dopravním podniku Milan Kroupa nezastával žádnou veřejnou funkci, je neoddiskutovatelný. Podle vyjádření primátora se jedná o útok na jeho osobu a v současné době zvažuje podání žaloby na vedení DPMLJ. Být na jeho místě někdo o chlup brysknější, žalobou by se už zabývaly odpovědné orgány.