Situace mezi Dopravním podnikem měst Liberec a Jablonec (DPMLJ) se nadále vyostřuje. Den po dni. A to ne jen tak ledajak. Primátor Jablonce dokonce zvažuje podání žaloby kvůli informacím, kterými se podnik ohradil kvůli jeho tvrzení. Po hádkách a tahanicích kolem zajištění MHD v Jablonci či kolem placení Jablonce za společnou trať tramvaje, tu máme thriller na pokračování. Létají slova jako lži, podplácení, organizovaná skupina, zastrašování, žaloby.

Jan Sedlák.Pravdou je, že poslední tisková zpráva DPMLJ by ze židle nadzvedla zřejmě i dalece klidnější povahu, než jakou má jablonecký primátor. Toho vedení podniku osočilo z podávání lživých informací médiím, aniž by však upozornilo, které lživé jsou. Dopravní podnik dále upozornil na dlouholeté tunelování společnosti a připomíná i zásah policie v dubnu 2018. Ta poté obvinila devět osob z mnoha trestných činů počínaje podplácením až po poškození finančních zájmů EU. Pravdou ale je, že žádný z jabloneckých zástupců v orgánech společnosti nebyl v této věci policií vyšetřován, narozdíl od těch libereckých.

Nejnovější zpráva dopravního podniku dokonce nepřímo propojuje primátora Kroupu s touto neslavnou minulostí. A pokračuje. „V tomto kontextu je třeba vnímat i útoky v osobní rovině, které jsou proti představitelům podniku ze strany Milana Kroupy opakovaně a cíleně vedeny.“

Dá se nejvýše spekulovat o tom, zda primátor uvedl lživé informace, ovšem nikdo neukázal kde lhal. Již toto tvrzení bez důkazů je tedy velice nešťastné a jen prohlubuje příkop, který se mezi Jabloncem a podnikem za poslední rok rozšířil do gigantických rozměrů. Příkop, který nebyl schopen zahladit bývalý primátor Petr Beitl ani současný Milan Kroupa.

Na druhou stranu fakt, že v době policejní razie v dopravním podniku Milan Kroupa nezastával žádnou veřejnou funkci, je neoddiskutovatelný. Podle vyjádření primátora se jedná o útok na jeho osobu a v současné době zvažuje podání žaloby na vedení DPMLJ. Být na jeho místě někdo o chlup brysknější, žalobou by se už zabývaly odpovědné orgány.