V úplném čele sedí Jiří Čeřovský, někdejší starosta Jablonce, to ještě v dobách, než se město stalo městem statutárním. Jak je nejen na Jablonecku skoro zvykem, jdev civilním zaměstnání o pedagoga. Záda mu kryjí ředitel Jablonecké energetické, předseda představenstva téhož městského podniku a další pedagog.

V Radě města pak zasedl předseda představenstva a generální ředitel společnosti Telmo, která s městem čile obchodovala, tedy opět hrozí střet zájmů. Dále ředitel Nemocnice Jablonec. Pak makléř, který střet zájmů na jablonecké radnici již přežil. Ředitel jabloneckého kulturního a informačního centra, někdejší místostarosta i náměstek primátora v jedné osobě. A konečně podnikatel především ve stravování, se zkušenostmi z představenstev městských podniků.

Dobří holubi se vracejí? Možná ano, Jiří Čeřovský byl svého času starostou oblíbeným, lze však vstoupit dvakrát do stejné řeky? I Petr Vobořil, jediný radní za Starostya Nezávislé, je známou jabloneckou postavou a to zdaleka ne jen pro své politické ambice.

Zastupitelé Jablonce nad Nisou zvolili novým primátorem Jiřího Čeřovského, někdejšího dlouholetého starostu
Jabloneckého primátora Milana Kroupu odvolali, nahradil ho Jiří Čeřovský

Nejproblematičtější osobou se pohledem zvenčí pro staronovou vládu jeví Miloš Vele, a to kvůli jeho problematickému postavení ve společnosti Telmo, která má svůj lví podíl na kauze, jež stála křeslo dnes již bývalého primátora Milana Kroupu. Telmo úkolovalo Kroupovu společnost Grepu a ta ovládla městský kamerový systém. I s tichým souhlasem radnice, kde Miloš Vele seděl v křesle náměstka primátora pro ekonomiku a majetek.

Nová opozice mu to, byť paradoxně i on Kroupu potopil, neodpustí. Miloš Vele to jistě ví. Bude proto zajímavé sledovat tento souboj. Ale současná opozice je plná mladých lidí, plných entuziasmu a nadšení. Na jablonecké politické dinosaury to stačit nebude, zvlášť poté, co se tak lehce znovu vyhoupli do sedel.