Zatímco jablonecký Jiří Bečvář se satirou a ostrým jazykem glosuje dění na radnici, pisatel Aleš Novák kritizuje exstarostu z Lučan nad Nisou. Bečvář veřejně prostřednictvím novinové strany U nás doma, která je k tomu určena, Novák zveřejněn být nemůže. Proč? Zatímco skutečnou identitu Jiřího Bečváře redakce z tohoto důvodu zná, Aleš Novák se seznámit nechce, neb neuvedl žádný kontakt.

Jen letmý pohled grafoložky prozradil proč: „Muž by zřejmě nepoužil dopisní papír se siluetou japonské tanečnice, tahy písma jsou jemné, neprůbojné a dá se předpokládat věk kolem padesátky.“ I proto nás pisatel–ka zaujal–a. Obsah ohlasu doručeného do redakce není moc podstatný. Zajímavější je citace ze zcela jiné listiny z dopisu Ministerstva vnitra České republiky, kam dostali psaníčko od téhož autora: „… Starosta pomocí nastrčené osoby provozuje obecní sjezdovku… v pracovní době není na úřadě, ale na sjezdovce…“ Zbývá se jen zeptat krajských hygieniků, jak se jmenoval autor sdělení, že lučanská provozovna občerstvení krmí strávníky zkaženými a prošlými potravinami. Suma sumárum sečteno a podtrženo – anonymní udání, která byla běžná za totáče. Ani dvacet let nepomohlo.

Zatímco Jiří Bečvář požádal redakci o používání pseudonymu, Aleš Novák zapomněl, že máme demokracii. Zatímco Bečvářovými články se čtenáři, když už nic jiného, baví, tak Novákovy výlevy jim asi k popukání nepřipadnou. Tak nevím, které město je na tom lépe. Zda Jablonec, kde se uvařená horká kaše také sní a nikam dále netahá, nebo Lučany, kterým pisatel dělá neférovou ostudu na vyšší úrovni.