Trošku mi to připadá jako námět na kreslený vtip. Před volební urnou je špalír voličů. Všichni mají v ruce jednu kandidátní listinu. Za urnou se důležitě kolébá starosta s řetězem na krku. A počítá: jedna ovečka, druhá ovečka, třetí ovečka. Takže kolik? Proč se na menších obcích bojí lidé jít do voleb? Nebo spíš, proč nechtějí kandidovat? Nechtějí být vidět a pak nadávat a radit v místní hospůdce? „Jó, to já bych to udělál jináč, než ten náš starosta, ten je pěkně vykutálenej.“ Však jsi měl šanci. Měl jsi sehnat pár podpisů a mohl jsi kandidovat. Pak nenadávej, jak dneska nadávaj ti, kteří nebyli u voleb do parlamentu. „Však počkej, já si je na tom úřadu vohlídám. A starosta to vode mně slízne!“ Jo, v hospodě, tam to hučí.
Na závěr ještě jeden vtip, tentokrát psaný, který mi zaslala paní starostka (nebudu jmenovat). Jede sedlák s vozem a potká ho policajt: „Sedláku, co vezeš?“ Banánovou šťávu, pane. „Dáš mi ochutnat?“ No, jen se napijte, pane. „Tfuuuuj, vždyť to sou snad koňský chcanky!“ Hijééé Banáne!
Prosím, bez urážky, dámy a páni v uniformách. I bez návaznosti na shora psané. Ale ten vtip je tak dobrej, že jsem se musel podělit.