Masáž kandidujících stran v posledních několika dnech vygradovala tak, že někteří slabší jedinci už s nedočkavostí čekají , až ulice osiří. Ve skrytu duše doufají, že to politikům tentokrát vydrží celé čtyři roky. Musím přiznat, že vzájemné útoky kandidátů a tlak na lidi na ulici jsou intenzivnější, než kdykoliv jindy. „Cirkus střídá cirkus," prohodil kamarád Pepa s úšklebkem s dodal, že jen zvířata se mění a šapitó jsou rok od roku stále mohutnější a vybavenější. „Příští rok se při komunálkách možná dočkáme už i neónů ne-li přímo ohňostroje," dodal Pepa a podal mi propisku se slovy: „Dobře si to, děvče, rozmysli a hlavně kroužkuj!"

Se stejnou razancí také začaly docházet na redakční email zpětně neověřitelné dopisy popisující jednání, škraloupky, nekalosti a tak dále a tak dále některých kandidátů a to dokonce bez ohledu na to, na kterém místě listiny stojí. Ostatně jeden příklad za všechny: „… XY je cesta do pekel pro všechny, kteří věří, že nelhat a nekrást je normální. Důkazy v příloze." A v příloze jakási grafika a nikoli důkazní materiály, které by stejně byly podvrhnutelné. „Ach jo," konstatuji po přečtení a přesouvám stiskem klávesy „delete" email do koše.

Znovu beru Pepovu propisku do ruky a na stole rozkládám jeden volební lístek za druhým. „Toho znám, už něco dokázal, toho ne, tu taky…" Kroužkování mě najednou úplně  pohltí… jak ornitology plná síť vzácných ptáků… Ale pozor, my máme ty kroužky jen čtyři.