"Řidič byl s těžkým zraněním dopraven na traumatologii do Liberce," řekla mluvčí krajských záchranářů Lenka Markovičová.

Nehoda na hlavní silnici u Bezdězu byla podle krajské policejní mluvčí Ivany Balákové ohlášena v 10:30. "Vůz jel z Doks na Mladou Boleslav a zhruba kilometr před odbočkou do obce Bezděz vyjel ze zatím nezjištěných příčin ze silnice, havaroval a převrátil se na střechu," popsala nehodu mluvčí. Ve voze zahynula šestaosmdesátiletá matka řidiče. Dvaašedesátiletý muž podle ní vyvázl s těžkým zraněním. Silnice musela být podle Balákové silnice zhruba na hodinu zcela uzavřena.

Vážná nehoda se stala ve čtvrtek po osmé hodině ranní mezi obcí Bělá a Loučky. Automobil tu sjel do rybníka. Vážně zraněnou třináctiletou dívenku letecky přepravil do nemocnice vrtulník.

"Když hasiči přijeli na místo události, automobil byl koly vzhůru. Nepřevlékli se ani do suchých obleků a neprodleně skočili do vody. Po otevření dveří vytáhli hasiči z vozidla řidičku i její dceru," popsala náročný zásah krajská mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová.

Obě byly v bezvědomí. Následně se rozjel boj o jejich život. Záchranáři je s hasiči resuscitovali. Úspěšně, základní životní funkce se u nich podařilo obnovit. Na místo dorazil z Liberce i záchranářský vrtulník.

„Ve velmi kritickém stavu jsme je přepravili do nemocnice. Matka putovala sanitkou na oddělení ARO do Krajské nemocnice v Liberci, její dceru transportoval vrtulník do nemocnice v Praze Motole," uvedla mluvčí záchranné služby Lenka Markovičová.

Jelikož nikdo nevěděl, zda v automobilu cestovaly pouze dvě osoby, dorazili na místo potápěči, aby rybník prozkoumali. Zjistili, že nikdo další v autě nejel.

„Příčina dopravní nehody je předmětem dalšího vyšetřování," sdělil mluvčí semilské policie Petr Kmínek.

Podle Markovičové byla 13letá dívka převezena ve vážném stavu vrtulníkem do pražské nemocnice v Motole, její sedmačtyřicetiletá matka byla dopravena na traumatologii do Liberce. "Ve 13:35 zemřela," řekla mluvčí liberecké nemocnice Barbora Silná.