Z neznámých důvodů se zřítil cca 200 metrů pod vrcholem na polské straně.

Dopadl na kamennou suť a smrtelně se zranil.  „Během několika minut byl u něj kolega, který nedaleko obnovoval tyčové značení, a posléze záchranáři vyslaní z Pece pod Sněžkou. V průběhu akce jsme se domlouvali s dispečinkem Zdravotnické záchranné služby Hradec Králové o následném postupu," popsal výjezd zasahující člen Horské služby Krkonoše Pavel Smejkal.

Záchranáři ale zjistili, že skokan je bez známek života a vše nasvědčovalo tomu, že utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. Lékař slanil z vrtulníku na místo nehody a  konstatoval smrt. „S polskou horskou službou GOPR řešíme transport a jednáme o dalším vyšetřování události. To  zřejmě převezme polská policie, protože k nehodě došlo na polském území," doplnil Pavel Smejkal.

Martinu Trdlovi bylo čtyřicet let a byl průkopníkem base jumpingu v ČR. Skákal z komínu v bývalém Liazu, z výtopny v Tanvaldu, do Macochy, ale i v Alpách.  Podle informací iDnes se tragická událost stala při fotografování reklamy.

„Byl to sportovec každým coulem, vídávala jsem ho u nás v Lučanech vždy v oudorovém oblečení a s dobrmanem,"  dodala Dagmar Kubištová, provozovatelka útulku Dášenka v Lučanech.

Base jumping je extrémní forma parašutismu, při které se zpravidla skáče z vysokých budov či skalisek. Skokan pak po chvilkovém volném pádu otevře padák pro bezpečné přistání. Řada basejumperů také používá, stejně jako v dnešním tragickém případě, speciální obleky / wingsuit / s nosnými látkovými plochami, které umožní před otevřením padáku klouzavý let.

Zdroj: Youtube

Martin Trdla: "Při B.A.S.E. jumpingu zazmatkuješ jen jednou…"