Jako černý den pro Jablonecko se dá označit pondělí, během kterého jablonečtí policisté řešili nešťastný pád ze střechy a zároveň našli déle než měsíc mrtvou ženu.

V brzkých ranních hodinách následujícího dne ještě policisté vyjížděli k tragické dopravní nehodě v Tanvaldu.

K pádu osoby ze střechy, z výšky třinácti a půl metru došlo v pondělí kolem třinácté hodiny v areálu bývalého Liazu v Belgické ulici v Jablonci.

„Mohu potvrdit, že po pádu došlo k úmrtí osoby,“ poznamenala jablonecká policejní mluvčí Ludmila Knopová s tím, že tento případ je veden jako pracovní úraz.

O mrtvé ženě nikdo nevěděl

Během pondělí také jablonečtí policisté nalezli déle než měsíc mrtvou ženu, a to přímo v jejím bytě v Soukenné ulici v Jablonci.

O zemřelé osmapadesátileté ženě nikdo nevěděl, bydlela v jediném bytě v objektu, kde jsou jinak kancelářské prostory. Přišli na ni kvůli skvrně, která se časem objevila na stropě kanceláře pod bytem.

„Byt byl zamčený, dveře otevírali hasiči,“ poznamenala Ludmila Knopová.

Černý den zakončila tragická nehoda

Tím ale černý den pro Jablonecko neskončil.

V úterý ve tři hodiny ráno totiž policisté vyjížděli k dalšímu mrtvému, tentokrát v Tanvaldu.

„Řidič Felicie v Nemocniční ulici z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo vozovku a narazil do kamenného pilíře železničního viaduktu. Nehodu neměl šanci přežít,“ konstatovala mluvčí policie.

Vzhledem k vysoké rychlosti, kterou se vozidlo řítilo, nelze vyloučit ani možnost sebevraždy. Podle místních byl řidičem vozidla bezdomovec, který žil většinu času právě ve svém autě. Ve vozidle měl peřiny, deky i kartáček na zuby.

Celkem tak jablonečtí policisté během 24 hodin nařídili tři soudní pitvy.