Nehodu naštěstí viděli svědkové a pracovník nedalekého kiosku zavolal ihned na dispečink Horské služby. „Protože na místě není mobilní signál, je v kiosku umístěna jedna naše radiostanice. Proto mohl zaměstnanec kiosku navázat okamžité spojení i v těchto „hluchých“ místech,“ popsal člen HS Tomáš Prchal. Na místo se ihned vydali záchranáři ze stanice v osadě Jizerka a z Bedřichova.

Těžce zraněného muže s podezřením na poranění páteře vynesli v nosítkách. Pak už ke slovu přišli letečtí záchranáři z Liberce. „Když vrtulník přistál na dně bývalé přehrady, zraněného jsme jeho posádce předali,“ doplnil Tomáš Prchal. Vrtulník muže transportoval na traumacentrum krajské nemocnice.

HS v této souvislosti důsledně varuje, že zima na horách ještě stále trvá. „ Na hřebenech je stále asi 1,5 metru sněhu a i přesto, že některé skiareály ukončily činnost, všude se pohybuje mnoho turistů, lyžařů i běžkařů,“ upozornil náčelník Horské služby Jizerské hory René Mašín. V Krkonoších navíc hrozí 3. stupeň lavinového nebezpečí. Lidé by stále měli dodržovat zásady bezpečnosti pro pohyb v zimním horském terénu.