„Muž jel při pravém okraji silnice ve směru od Harrachova, když mu údajně nedal přednost v jízdě neznámý řidič v dosud nezjištěném automobilu, který vyjížděl z pravé strany z ulice Krátká a bez zastavení pokračoval na Tanvald," informovala o nehodě mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Ze zjištěných informací vyplývá, že cyklista na základě toho začal prudce brzdit. Podle sdělení Sochorové pravděpodobně i přední brzdou, čímž se mu zablokovalo přední kolo a on přelétl přes řidítka a upadl na silnici. S autem se ale nesrazil.

Přivolaní záchranáři zraněného muže ošetřili a následně vrtulníkem, který přistál na silnici u autobusové zastávky před poštou, letecky transportovali na traumatologické oddělení do liberecké nemocnice. „Cyklista utrpěl otřes mozku," upřesnila zdravotní stav mluvčí záchranné služby Lenka Markovičová.

Doba jeho léčení a rozsah zranění je předmětem dalšího šetření. Zda byl pod vlivem alkoholu či nikoliv, prokáže výsledek odběru krve. Orientační dechovou zkoušku totiž v důsledku způsobených zranění nemohl na místě nehody podstoupit.

„Prosíme případné svědky celé události, aby se obrátili na bezplatnou tísňovou linku policie na číslo 158 a nebo kontaktovali kteroukoliv policejní služebnu," obrací se mluvčí policie na širokou veřejnost.