Nevinný řidič zaplatil životem hazardní jízdu řidiče pod vlivem alkoholu. Čtyřicetiletý muž z Turnova se domů již nevrátí. „Dvacetiletý řidič Seatu Leon, shodou okolností také z Turnova, najel do protisměru, kde se čelně srazil s dvěmi protijedoucími vozidly. Dechová zkouška navíc prokázala u provinilého přítomnost alkoholu,“ popsala Ludmila Knopová, tisková mluvčí jablonecké policie.

Vůz seat narazil nejdříve do Škody Favorit a poté ještě do felicie. „Bylo to hrozné. Po celé silnici se válely trosky aut. Pán z favoritu vypadl pod auto,“ vyprávěl Deníku očitý svědek nehody.U nehody asistovali i profesionální hasiči z Jablonce. „Mrtvého jsme vyprostili z pod vozidla,“ upřesnila Iva Michaličková, tisková mluvčí krajského Hasičského záchranného sboru.
Se zraněními vyvázla z hrozivě vypadající nehody posádka Škody Felicia.

„Řidič utrpěl těžké a spolujezdec lehké zranění,“ upřesnila Ludmila Knopová. Provinilý dvacetiletý mladík nehodu odnesl „jen“ lehkým zraněním. „Je obviněn z trestného činu ublížení na zdraví,“ dodala Knopová. Nehoda se stala na silnici I/10, na výpadovce na Prahu. Z dosud nezjištěných příčin, ale právě pod vlivem alkoholu vjel mladý muž do protisměru v místech, kde jsou ve směru jeho jízdy dva pruhy. „Uviděli jsme ho v poslední chvíli, nevěřili jsme, co vidíme,“ přidal poznatek jeden z účastníků nehody.

Úterní nehoda je již třetí, při které letos vyhasl lidský život. Podobná nehoda jako u Rychnova se stala 6. dubna v serpentinách mezi Loužnicí a Železným Brodem. Škoda Fabia řízena mužem vietnamské národnosti doslova smetla Škodu 120, když také vyjela z dvou jízdních pruhů do protisměru.
Po čelní srážce zemřel na místě šestasedmdesátiletý muž. Jeho vážně zraněnou manželku odvezla sanitka. V sobotu 10. května zemřel při dopravní nehodě na silnici mezi Loužnicí a Železným Brodem v tragicky pověstné zatáčce „u muchomůrek“ „Sedmadvacetiletý motorkář vyjel vlivem nepřiměřené rychlosti do protisměru a srazil se s protijedoucím vozidlem značky Škoda Fabia,“ uvedla k případu Ludmila Knopová. Motorkář zemřel na místě.

Několik posledních dnů je plných dopravních nehod. Jedna se stala i v pondělí u Dolní Černé Studnice. Zde se řidička Fordu Escortu zalekla přebíhající srny a s vozem sjela ze srázu do lesa. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.