Ledovka ve čtvrtek ráno sevřela Jablonecko, především na Železnobrodsku a Tanvaldsku dochází ke kolizím vozidel. Problémy jsou i na silnici I/10 mezi Železným Brodem a Tanvaldem. Ráno se tam stalo několik dopravních nehod osobních a nákladních aut. U karambolů pomáhají také hasiči. Protože není příznivý meteorologický výhled, dá se předpokládat, že bude situace v místě komplikovaná celý den. Silnice je od osmi hodin ráno průjezdná kyvadlově jedním pruhem. Dopravu na místě řídí jednotka SDH obce Železný Brod. Odtah nákladního vozu je plánován na dopoledne. Vyprošťování začalo kolem deváté hodiny dopolední a mělo by trvat hodinu. V té době bude silnice uzavřená.

Ráno byla silnice I/10 kvůli nehodě zcela uzavřená "Silnice byla ráno absolutně nesjízdná, nedalo se po ní ani jít. Silničáři zaspali, byl to jeden led. Kamion jel z kopce směrem do obce, dostal smyk a srazil dvě osobní auta, která také skoro nemohla jet. Nakonec skončil kamion v příkopě," popsal svědek nehody.

K nehodě osobního automobilu došlo před odbočkou na Jablonec směrem od Železného Brodu. Automobil skončil po smyku v příkopu. Tři kamiony blokují průjezd silnice od křižovatky se silnicí I/10 směrem na Jablonec. U obce Plavy došlo ke kolizi dvou kamionů a osobního auta, naštěstí bez zranění. Ledovka se vyskytuje na celém úseku silnice I/10 mezi Železným Brodem a Harrachovem.

Zdržení čekalo řidiče v ulici Údolí Kamenice v Tanvaldu. Místo blokovala nehoda dvou osobních aut. Na silnici 287 při vjezdu do Maršovic je ledovka v délce téměř šesti kilometrů. U silnice jsou odstavená tři nákladní auta. Místo je sjízdné s velkou opatrností. Výstraha před ledovkou je platná také u Stružince nedaleko Lomnice nad Popelkou. Ledovka je také v Zelených Hájích a u Slané. Stejně jako mezi Kořenovem a Desnou.