Řidič s vozidlem Nissan Note jel po ulici Palackého ve směru od centra města do Mšena, kde pozdě zareagoval na dosud nezjištěnou nezletilou chodkyni, která tam přecházela přechod pro chodce ve směru od ulice U Rybníka k ulici Bezručova, tedy z řidičovi pravé strany.

„Na vyznačeném přechodu pro chodce došlo následně ke střetu přední částí vozidla s uvedenou chodkyní, která potom upadla na vozovku,“ popsala průběh nehody policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Chodkyně po tomto pádu okamžitě vstala, dokončila přecházení vozovky směrem k ulici Bezručova. Řidič vozidla jí v té době nabídl odvoz do nemocnice na vyšetření.

Taktické cvičení zaměřené na spolupráci všech složek Integrovaného záchranného systému se uskutečnilo v areálu Střední školy řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou.
FOTO: Na jablonecké škole byl aktivní střelec. Šlo o cvičení záchranných složek

„Tuto nabídku nezletilá odmítla s tím, že jí nic není, že je v pořádku a z místa nehody odešla. Řidič následně událost oznámil policistům, kteří u něj provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem,“ dodala Sochorová.

Policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou, kteří uvedenou dopravní nehodu šetří, žádají případné svědky celé události, aby se přihlásili na tel. 974 474 254 nebo na bezplatné lince 158.

Policisté přivítají především jakékoliv informace k samotnému průběhu dopravní nehody a ke zjištění totožnosti neznámé nezletilé dívky, která po střetu s vozidlem odešla neznámo kam.