Nehoda se stala v úterý ve 12:57. Dosud neznámý řidič pravděpodobně s vozidlem Mazda 6 jel ve směru od vjezdu do garáží obchodního domu Centrál do centra města, kde na přechodu nedal přednost ženě, která přecházela silnici z jeho pravé strany.

„Po střetu s vozidlem chodkyně upadla na vozovku a zranila se. Neznámý řidič na chvíli zastavil a poté z místa nehody odjel, aniž by splnil povinnosti, které mu v takové situaci ukládá zákon,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Vozidlo s neznámým řidičem zachytily v době dopravní nehody v ulici Komenského kamery. Policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou, kteří uvedenou dopravní nehodu šetří, žádají případné svědky celé události, aby se přihlásili na telefonním čísle 974 474 254 nebo na bezplatné lince 158.

Ilustrační foto
Zloděj stihl do domu ve Smržovce jen nakouknout. Policie ho rychle chytla

„Policisté přivítají především jakékoliv informace vedoucí ke zjištění totožnosti neznámého řidiče, který z místa dopravní nehody odjel. Samozřejmě žádáme i samotného řidiče vozidla Mazda 6, aby se stejným způsobem policistům přihlásil sám,“ dodala Sochorová.

V téměř stejnou dobu došlo k obdobné nehodě v ulici Ladova. I tady dosud neznámý řidič srazil na přechodu ženu a rovněž od karambolu odjel. „Auto jelo ve směru od Liberce do centru města. V ulici Ladova nedal přednost ženě, která přecházela vozovku z jeho levé strany. „Po střetu s vozidlem chodkyně upadla na jeho kapotu a následně na silnici. Neznámý řidič na chvíli zastavil a poté z místa nehody odjel. Chodkyně utrpěla zranění, jehož charakter a doba léčení jsou předmětem probíhajícího šetření,“ upřesnila mluvčí.

I v tomto případě jablonečtí policisté uvítají svědky, aby se jim ozvali. 

Mohlo by vás zajímat: Ukrajinci se musí stěhovat, ubytovnu promění Jablonec na byty pro seniory

Zdroj: Sedlák Jan