Jeden mrtvý a dva těžce zranění motorkáři. To je bilance nastupujícího hezkého počasí v Libereckém kraji.

Hned ta první byla nejtragičtější. Stala se mezi obcemi Kozákov a Bačov.

„Řidič jel na motocyklu Suzuki ve směru na Kozákov. V zatáčce vyjel mimo komunikaci, kde havaroval. Motocyklista při této havárii utrpěl zranění, kterým na místě nehody podlehl," popsala Dagmar Sochorová, tisková mluvčí jablonecké policie.

„Záchranáři, kteří dojeli na místo, profesionální hasiči společně se zdravotníky, spolupracovali při resuscitaci motorkáře, ale přes veškerou snahu zraněním podlehl," potvrdila i Zdenka Štrauchová, mluvčí Hasičské záchranné služby Libereckého kraje.

O několik hodin později vyráželi opět profesionální hasiči z Turnova k nehodě do Ohrazenic, kde se střetl další motorkář s nákladním automobilem. Hasiči provedli protipožární opatření a usměrňovali na frekventované komunikaci provoz. Nehoda se obešla bez úniku provozních náplní.

V pátek brzy ráno, před pátou hodinou, se stala další nehoda, v níž figuroval motorkář, a to mezi Rychnovem a Hodkovicemi.

V místě u Babiččiny klobásy vyjížděl na uvedenou hlavní silnici řidič s vozidlem Škoda Felicia a chtěl odbočovat vlevo směrem na Rychnov. V tu chvíli právě směrem na Hodkovice jel řidič s motocyklem Kawasaki. Řidič osobního vozu mu při vjíždění na hlavní silnici nedal přednost uvedenému motocyklistovi.

Při dopravní nehodě utrpěl motocyklista zranění, jehož charakter a doba léčení jsou i nadále předmětem šetření. Alkohol u řidiče Škody Felicie byl na místě vyloučen provedenou dechovou zkouškou, která měla negativní výsledek. Ke zjištění alkoholu u motocyklisty byl nařízeno provedení odběru krve v nemocnici, kam byl z místa událostí převezen.

Připomeňme, že k další těžké nehodě motorkáře na Jablonecku došlo i minulý pátek na motorkáři oblíbeném úseku hlavní silnice Železný Brod Loužnice. Motorkář vyjel do protisměru a střetl se s návěsem nákladního vozidla. "Mladý řidič motocyklu nehodu naštěstí přežil," upřesnila Jana Kučerová, zastupující tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.