Záchranná akce byla velmi komplikovaná, protože zraněná dívka zůstala ležet ve špatně přístupném terénu. Na místo nehody ihned vyrazili členové Vodní záchranné služby, kteří přes den hlídkují na přehradě. Dívce nasadili krční límec a zafixovali ji vakuovou dlahou.

„Kvůli nepřístupnosti terénu zasahovala u dívenky skupina speciálních činností Letecké zdravotnické záchranné služby. Záchranáři se museli k holčičce spustit z vrtulníku na laně v podvěsu,“ sdělila mluvčí krajských záchranářů Lenka Markovičová s tím, že na záchranné akci se podíleli i členové Horské služby.

Dívka utrpěla poranění pánve, se kterým ji záchranáři vrtulníkem přepravili na traumatologii do liberecké nemocnice.

Jak mohla holčička z lanové atrakce spadnout, zatím zůstává záhadou. Podle mluvčí jablonecké policie Ludmily Knopové provozovatelé atrakce tvrdí, že byla zajištěná. „Stále probíhají výslechy. Pravděpodobně se na vyšetřování bude podílet i znalec,“ poznamenala jablonecká policejní mluvčí.

Policie se případem zabývá pro podezření ze spáchání trestného činu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Kdyby se ukázalo, že je na vině konkrétní osoba, hrozily by viníkovi dívčina pádu až dva roky vězení.