„Viděla jsem jet dvě sanitky a auto s doktorem," potvrdila Iva Kořínková z Tanvaldu s tím, že kvůli tomu byl krátkou dobu uzavřen i tanvaldský kruhový objezd. Neštěstí se stalo při rekonstrukci domu stojícímu naproti hamerskému památníku Svárovské stávky.

Dělníci na místě našemu Deníku řekli, že se uvolnilo ukotvení lešení ve starém domě, který se opravuje, a převrátilo se i s lidmi na něm.

„Lešení se naštěstí nezřítilo," řekl jeden z mužů, kteří na domě také pracují. „Zatím ale přesně nevíme, jak na tom chlapi jsou," dodal. Více o nehodě nikdo mluvit nechtěl.

Podle dostupných informací šlo jednoznačně o porušení bezpečnosti práce. Proč nebylo lešení řádně, a zda vůbec,  ukotvené, nyní vyšetřují policisté. Muži padali ze zhruba pětimetrové výšky. Na místě zasahovali také profesionální hasiči z tanvaldské stanice.

Z „haki" kovového lešení podle záchranářů spadli dva lidé. „Jednoho člověka jsme transportovali do Liberce na traumacentrum s poraněním hlavy, zlomenou nohou a podezřením na poranění páteře," uvedl ředitel Záchranní zdravotnické stanice  LK Stanislav Mackovík.

„Oba zranění byli při vědomí," dodal ředitel záchranky. Druhý člověk putoval sanitkou do Jablonce nad Nisou na chirurgii, na něm nebylo podle Mackovíka vidět žádné viditelné zranění, spíš byl potlučený.

Jak se redakci podařilo zjistit, později se po rentgenu ukázalo, že má zlomený obratel.