V Libštátu na Semilsku traktor narazil do rodinného domu. V době dopravní nehody se v domě nikdo nenacházel. „Rodinný dům jsme odpojili od energií, traktor zajistili proti dalšímu pohybu, uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem,“ popsala mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje (HZS LK) Jaroslava Benešová.

V Libštátu narazil traktor do rodinného domu.V Libštátu narazil traktor do rodinného domu.Zdroj: HZS LK

Na místo byl velitelem zásahu povolán vyprošťovací automobil a povolán statik, který bude zjišťovat stav objektu. „Připravujeme stabilizaci stěny, do které traktor narazil,“ doplnila Petra Knížková za HZS LK.

Po dobu vyproštění traktoru z rodinného domu byla uzavřena silnice 283 mezi Košťálovem a Libštátem. Ve spolupráci s Policií ČR hasiči zabezpečili objízdné trasy.

Podle policistů došlo k nehodě uprostřed obce. Traktor z dosud nezjištěných příčin v zatáčce vyjel mimo silnici a vrazil do domu. "Ridič byl převezen do jilemnické nemocnice, na místě u něj bylo vyloučeno požití alkoholu," doplnila mluvčí krajské policie Vladimíra Šrýtrová.

Řidiče na místě ošetřil obvodní lékař. "Poté jsme ho při plném vědomí a s lehkým zraněním převezli do nemocnice," doplnil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Gerogiev.

Hasiči poté provedli jsme stabilizaci domu dle doporučení statika a poté začali s vyproštěním. Nejprve byl vyproštěn přívěs a následně traktor. Oba poškozené kusy techniky byly naloženy na podvalník. Na závěr byla zajištěna obvodová zeď poškozeného domu. Provoz na komunikaci byl obnoven.

Mohlo by se vám líbit: Turnovští hasiči zachránili v Příšovicích labuť zamotanou ve vlascích 

Zdroj: HZS LK