Krátce po deváté hodině ranní přijal operační důstojník na tísňové lince 158 oznámení od strojvedoucího o nálezu osoby bez známek života u kolejiště, přibližně 250 metrů za železniční stanicí Jablonecké Paseky ve směru na Lučany nad Nisou. „Záchranáři zasahovali na místě. Bohužel zranění osoby byla velmi závažná a neslučitelná se životem,“ potvrdil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev. 

Policisté na místě zjistili, že se jedná o ženu. "V dané věci nařídili soudní pitvu, která by měla blíže objasnit příčinu, okolnosti a dobu úmrtí ženy," doplnila policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Divoké prase
Nebojí se. Divočáci obíhají sídliště na okraji Jablonce už i ve dne

Přesné příčiny nehody se prověřují. České dráhy zajistily náhradní autobusovou dopravu, která zajišťovala přepravu cestujících.

K neštěstí se stejnými následky došlo v sobotu 15. října také v půl osmé ráno na trati mezi Dolánkami u Turnova a Železným Brodem. Také zde člověk po střetu s vlakem na místě zemřel. "Ke střetu došlo asi 100 metrů za zastávkou Dolánky, kde už nedokázal strojvedoucí jedoucí ve směru z Železného Brodu na Turnov vlak zastavit. Na místě zemřela žena, jejíž totožnost zjišťujeme," upřesnila k druhé nehodě policejní mluvčí. Proč k tragické události došlo a jaké byly další okolnosti, zjišťují kriminalisté.