Na místo nehody šli hasiči lesem

„Na místo srážky vyslal náš operační důstojník jednotku dobrovolných hasičů z Frýdlantu, také se dostavila hasičská jednotka Správy železniční dopravní cesty,“ uvedla tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Iva Michalíčková.

„Vzhledem k obtížné přístupnosti místa neštěstí a kvůli velkému množství napadaného sněhu v oblasti, tam museli naši hasiči dojít zhruba tři kilometry pěšky lesem,“ dodala tisková mluvčí Iva Michalíčková.

Když se hasiči na místo dostali a začali s ohledáváním sraženého muže, nahmatali ještě slabý puls. Okamžitě zahájili resuscitaci. Sedmatřicetiletý muž však utrpěl při srážce taková zranění, která se nedají sloučit se životem a lékař Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje na místě konstatoval to, že muž je již po smrti.

Kvůli špatné přístupnosti frýdlantského tunelu Harta museli zaměstnanci Českých drah ve Frýdlantu vypravit zvláštní vlak, který na místo nehody přivezl lékaře a také pracovníky pohřební služby. Podle Policie České republiky však ke střetu vlaku s mužem nedošlo náhodou.

Napsal dopis na rozloučenou

„Při ohledávání těla našli naši policisté skoro vypitou láhev tvrdého alkoholu, ale také několik popsaných listů. Mezi těmito dokumenty pak byl i dopis na rozloučenou, z toho usuzujeme, že se jednalo o sebevraždu,“ řekla tisková mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková.

Bohužel se v letošním roce nejedná o první úmrtí na kolejích Libereckého kraje. Celkem totiž na kolejích našeho kraje již zemřeli tři lidé. Poslední případ úmrtí se odehrál minulý víkend na Jablonecku. Na železničním přejezdu tam zemřeli dva lidé ve svém automobilu. Oběma bylo více než šedesát let.