„Kriminalisté případ vyšetřují jako pracovní úraz se smrtelnými následky,“ sdělila mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková.

Šofér sklápěčky převážející kameny do drtičky vjel v částečně zatopeném kamenolomu pravděpodobně do díry skryté pod vodou, nákladní vůz se převrátil na levý bok a zůstal ležet v laguně. "Řidič zůstal uvězněný v malé kabině vozu, která zůstala celá pod vodou," uvedla mluvčí krajských hasičů Iva Michalíčková.

Protože se z vozu začalo kouřit, byli na místo povoláni profesionální hasiči ze stanice Raspenava.

V době příjezdu hasičů byli již na místě policisté i záchranáři zdravotnické služby. Řidič, u něhož lékař konstatoval smrt, byl již z kabiny vozu venku. „Záchranáři se ho půl hodiny snažili oživit, ale neúspěšně,“ dodala policejní mluvčí.

"Hasiči uhasili nákladní vůz vysokotlakým vodním proudem a odpojili doutnající autobaterie," dodala Michalíčková.

V kamenolomu bylo hodně vody, v noci na úterý a dopoledne zasáhly Frýdlantský výběžek silné deště. Kanály nestačily odvádět vodu, zaplavila i několik domů a zahrad.

„Dobrovolní hasiči pomáhali čistit kanálové propusti, stavět zábrany z pytlů s pískem a odčerpávat vodu například v Albrechticích u Frýdlantu, ve frýdlantské části Větrov a v Dětřichově,“ dodala Michalíčková. Podle informací z Povodí Labe stoupají hladiny Smědé v Předláncích a také Lužické Nisy v Hrádku nad Nisou.