„Svěřila se s obavami, že od pátku 11. července postrádá jednoho svého zaměstnance, řidiče kamionu. Vzhledem k tomu, že nákladní automobily jsou opatřeny GPS, viděla místo, kde se vozidlo nachází," informovala o počátku záchranné akce mluvčí krajské policie Vlasta Suchánková.

Vyděšená žena policisty informovala o poloze kamionu. Ten se nacházel na německé dálnici A30 mezi Osnabrückem a Melle u exitu 21 v blízkosti obce Bissendorf.

Rozjela velká akce. Policisté z krajského operačního střediska se spojili s kontaktním pracovištěm v Petrovicích, kde je podle Suchánkové společné centrum česko-německé policejní a celní spolupráce, a požádali je o pomoc. Jeho úkolem bylo prověření informace, že se pohřešovaný nákladní automobil nachází na místě uvedeném majitelkou spediční společnosti.

Pracovníci centra se neprodleně obrátili na policisty z dálničního oddělení, kteří na uvedené místo z GPS souřadnic vozidla vyrazili. A byli úspěšní. Pohřešovaný kamion totiž objevili odstavený v obci Bissendorf i s řidičem, který měl blíže neurčené zdravotní problémy a nutně potřeboval pomoc lékaře. Policisté, kteří jej nalezli včas, neváhali a hned přivolali záchranáře.

Mezinárodní spolupráce

Záchranná akce skončila šťastně. A to díky majitelce autodopravy a dispečerce v jedné osobě, která měla o svého zaměstnance strach, a také českým i německým policistům, kteří muže v ohrožení života i s jeho nákladním automobilem vypátrali.