Podle prvotních informací, které dispečink dostal kolem čtvrt na čtyři odpoledne, byl turista ve vážném stavu a v nepřístupném terénu. „Po příletu na místo jsme já a lékařka Letecké záchranné služby ke zraněnému slanili. Posádka pak odlétla a čekala na výzvu k naložení postiženého,“ popsal okolnosti zásahu Zdeněk Müller, člen Horské služby Jizerské Hory.

Na místě ovšem záchranáři zjistili, že turista není tak zraněný, aby byl nutný transport vrtulníkem. „Utrpěl četné odřeniny a pohmožděniny a zranění v oblasti ramene. Dispečink k nehodě vyslal i sanitní vůz a jednotku Hasičského záchranného sboru. Po ošetření byl proto turista transportován k sanitce a ta jej pak převezla k dalšímu ošetření,“ doplnil Zdeněk Müller.

Zásah patřil k těm, kterých se záchranáři Horské služby účastní i mimo horské oblasti. Především ve skalních útvarech Semilska a Českého ráje se stává často, že vzhledem k obtížnému terénu zasahují i členové HS Jizerské hory s leteckým a horolezeckým výcvikem. Podobně někdy vyrážejí do akce například záchranáři HS Krušné hory do oblasti Labských pískovců a Českého Švýcarska.