Podle informací od policistů procházely v neděli krátce po třetí hodině odpolední po chodníku u silnice I/10 ve Velkých Hamrech dvě nezletilé dívky a směřovaly k přechodu pro chodce. "Ještě dříve než k němu došly, mladší z nich spontánně vběhla do silnice, a chtěla ji přejít mimo tento přechod," řekla tisková mluvčí policie Ivana Baláková. Řidička auta, které v tu chvíli jelo od Tanvaldu na Držkov, se snažila na situaci, kdy jí dívka skočila do cesty, zabránit. Ačkoliv prudce brzdila, střetu se zabránit nepodařilo.

Přivolaní záchranáři nezletilou pacientku letecky transportovali na traumatologické oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze. "Nezletilá osoba utrpěla středně vážná zranění a byla letecky transportována do nemocnice v Praze - Krči," uvedl mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Policisté provedli řidičce vozu dechovou zkoušku, která měla negativní výsledek. Z jejich vyšetřování zatím vyplývá, že chybu udělala dívka, která do silnice vběhla zřejmě úplně bez rozhlédnutí.