„Dále kriminalisté zjistili, že místo spolujezdce nejeví žádné známky toho, že by ho kdokoliv v době dopravní nehody použil. K určení příčiny smrti řidiče byla nařízena soudní pitva,“ přiblížila případ krajská mluvčí policie Dagmar Sochorová. Auto budou zkoumat znalci, aby vyloučili případnou technickou závadu.

Kriminalisté zatím netuší, kdy přesně řidič z parkoviště u obchodu do koryta řeky sjel a jakým způsobem. Zatím ví, že muž projel živým plotem až do řeky, kde se vůz přetočil na střechu. „Žádáme případné svědky, kteří mají jakékoliv informace k průběhu uvedené dopravní nehody a času, kdy k ní mohlo dojít, aby se přihlásili se svým svědectvím policistům na kterékoliv služebně nebo telefonicky na bezplatné lince 158,“ zdůraznila Sochorová.

Zároveň mluvčí vyvrátila fámu, která se šířila na sociální síti. Podle ní měl řidič z místa nehody utéct a na místě zůstal mrtvý spolujezdec. „Tato osoba je již kriminalisty předvolána k výslechu, aby se vyjádřila k důvodům, které ji k tomu vedly,“ podotkla Dagmar Sochorová.