Muž sjížděl černou sjezdovou dráhu v době, kdy je podle nařízení uzavřená, zasněžuje se a pracovníci skiareálu ji upravují. „Podle našich informací jel na tom nejméně vhodném prostředku, na plastové jednomístné „lopatě“. Najel na jednu z hromad, které jsou nyní na upravované dráze, vylétl a dopadl zády do odvodňovací strouhy,“ popsal nehodu zasahující člen Horské služby Jizerské hory k úrazu Martin Dyntr.

Jelikož jsou skiareály zavřené, není na Špičáku stálá služba. Než na místo dorazil člen horské služby, byli už u zraněného lékař a záchranář liberecké letecké záchranné služby, které přímo na sjezdovce vysadil vrtulník. „Zraněného, který měl všechny příznaky vážného úrazu bederní páteře, jsme pak po ošetření zafixovali do vakuové matrace a já jsem pacienta i letecké záchranáře převezl k naší stanici,“ dodal Martin Dyntr.

Silvestr na libereckém sídlišti Rochlice
Hasiči i policisté zažili celkem klidný silvestr. Hořelo auto a odpad na střeše

U stanice horské služby už čekal na heliportu pilot s vrtulníkem a ten pak muže transportoval k dalšímu ošetření do nemocničního zařízení.

„V posledních dnech je to už třetí vážný úraz na bobu. Uzavřené sjezdovky jsou nyní doslova přeplněné sáňkaři s bobisty. Pro jízdu na těchto prostředcích nejsou ovšem určeny a sjezd, především pak v době údržby, je nebezpečný,“ zdůraznil náčelník Horské služby Jizerské hory David Savický