K první nehodě došlo na silnici II/282 ve směru od obce Ktová na centrum Rovenska pod Troskami. Šestadvacetiletý řidič v pravotočivé zatáčce vyjel do protisměru, kde se střetl s osobním vozidlem značky Škoda Fabia. Její řidičku museli transportovat do turnovské nemocnice. „Dechová zkouška ukázala, že viník nehody měl v sobě 3,12 promile alkoholu. Navíc nechodil do autoškoly,“ dodala mluvčí policie Ivana Baláková.

To 44letá žena nepřizpůsobila rychlost jízdy počasí, na čerstvě zasněžené silnici mezi Ralskem a Bělou pod Bezdězem dostala smyk. „Vyjela do příkopu, kde se auto přetočilo přes střechu a nakonec nabouralo do lesního porostu,“ popsala nehodu Baláková. Během karambolu se zranila spolujezdkyně, kterou záchranka převezla do českolipské nemocnice.

Namrzlá vozovka způsobila komplikace i v Rychnově u Jablonce nad Nisou. Řidič Škody Octavie vyjel mimo silnici a narazil do dopravního značení. „Policisté alkohol u řidiče vyloučili provedenou dechovou zkouškou, která měla negativní výsledky. Nikdo se nezranil a předběžná výše způsobené škody se vyšplhala na 35 000 korun,“ dodala mluvčí policie Dagmar Sochorová. Muž dostal blokovou pokutu.