„Sebevraždy lidé páchali před povodněmi a budou páchat i po nich. Zatím jsme však nezaznamenali žádnou potvrzenou, která by skutečně měla souvislost s psychickým stavem postižených lidí záplavami,“ potvrdil Stanislav Mackovík, ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.

Vyvrací tak „zaručené“ tvrzení některých lidí, kteří hovoří až o čtyřech sebevraždách za poslední týden.

Krajský policejní ředitel Milan Franko pak apeluje na všechny, aby podobné fámy nešířili. Působí totiž negativně na lidi, kteří o vše přišli.
Před odchodem měl depresivní řeči

Prozatím se však stále nepodařilo vypátrat 37letého muže, kterého v sobotu kolem poledne začala postrádat jeho rodina. Muž, který přišel o svou provozovnu v Nové Vsi, měl před odchodem z domu chmurné a depresivní řeči, proto se o něj rodina obává.

„Policie po něm ještě i v pondělí pořád pátrá jak fyzicky, tak i vrtulníkem s termovizí. Zatím však bohužel neúspěšně,“ uvedla Ludmila Knopová, tisková mluvčí policie.

Liberecká nemocnice dokonce ani nezaznamenala zvýšený počet příjmů na interní oddělení kvůli infarktům, srdečním slabostem a podobně. „Vyšší nárůst evidujeme pouze na traumatologickém oddělení, a to u pacientů s drobnými úrazy, například oděrkami. Ti k nám přicházeli zejména při prvních povodních, kdy je například smetl proud vody a oni si odřeli ruce o kanály,“ potvrdila Alexandra Kittnerová, tisková mluvčí liberecké nemocnice.

Liberečtí lékaři z nemocnice ve spolupráci se ZZS LK obchází jednotlivé obce a nabízí například i vypsání receptů na léky, které lidé potřebují.