Průjezd zatáčky nezvládl v sobotu v půl jedné v noci mladý řidič na silnici I/10 ve Bzí. Dvaadvacetiletý muž jel od Železného Brodu do Splzova, když vlivem vysoké rychlosti vyjel v levotočivé zatáčce mimo silnici a narazil do dopravní značky, kamenného propustku a zábradlí.

Zraněného mladíka převezli záchranáři do jablonecké nemocnice, ještě před tím ale podstoupil dechovou zkoušku na alkohol. „Policisté v jeho dechu naměřili 1,49 promile alkoholu. Řidič s naměřenou hodnotou souhlasil a lékařské vyšetření spojené s odběrem krve již nepožadoval,“ uvedla mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová. Škoda po nehodě byla předběžně stanovena na 160 tisíc korun. Řidič se bude zodpovídat z ohrožení pod vlivem návykové látky.

Přes dvě promile alkoholu měl v krvi cyklista, který následující noc havaroval v centru Jablonce nad Nisou. Ke karambolu došlo v neděli krátce po třetí hodině ranní, kdy muž na svém kole projížděl přes Dolní náměstí. Tady nezvládl řízení bicyklu, spadl a zranil se.

Dalšího hříšníka přistihla za volantem policejní hlídka v neděli odpoledne v Desné. „Provedenou kontrolou policisté zjistili, že tento muž má v současné době Městským úřadem v Tanvaldě vysloven zákaz řízení motorových vozidel, a to už jen do 22. července. Zákaz mu tedy končí tento týden v sobotu,“ sdělila Sochorová.

To ale nebyl jediný problém 31letého muže. Dechová zkouška u něj odhalila hodnotu alkoholu 0,39 promile a pozitivní byli výsledek provedeného orientačního testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, a to na THC. Muži může u soudu hrozit až dvouleté vězení.