Zranění, kvůli kterým skončili na traumatologii liberecké nemocnice, utrpěli v pondělí večer na bobové dráze v Janově dva Belgičané – čtyřicetiletý muž a jeho sedmiletá dcera. Ve velké rychlosti vyletěli z dráhy. Případem se zabývají jablonečtí policisté.

„Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti,“ řekla Deníku Dagmar Sochorová z jablonecké policie.
Podle ní zatím příčiny nehody nejsou známé. „Stále probíhají výslechy,“ podotkla Sochorová.

Zdravotničtí záchranáři oba zraněné ihned převezli do jablonecké nemocnice. „Oba při pádu utrpěli zranění hlavy a horní končetiny lehkého až středně těžkého rázu,“ informovala mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Lenka Moravcová.

Otec s dcerou z Belgie byli nakonec z Jablonce převezeni na traumatologii do liberecké nemocnice. Jejich aktuální stav se Deníku do uzávěrky nepodařilo zjistit.
Pondělní případ není za poslední dobu ojedinělý. Minulý čtvrtek došlo hned ke dvěma podobným situacím.

Nejdřív zasahovali záchranáři na bobové dráze v Harrachově, kde vypadl z koryta čtrnáctiletý chlapec. V ten samý den odpoledne pak vyjížděli opět do Janova. Z bobové dráhy tam vylétl pětatřicetiletý muž.

Zatímco chlapec skončil se zraněním dolních končetin v liberecké nemocnici, muže převezli záchranáři do jablonecké nemocnice s lehčími zraněními celého těla.

Loni v září musel kvůli nehodě na bobové dráze v Janově vzlétnout i vrtulník. Dvacetiletá žena tehdy z neznámých důvodů ve velké rychlosti vyletěla z koryta a bokem narazila do stromu. S lehkými poraněními skončila na ortopedickém oddělení liberecké nemocnice.