„Hasiči pomohli s transportem zraněného na místo, odkud ho vyzvedl vrtulník,“ upřesnil David Kořínek z hasičského záchranného sboru. Na místě zasahovalo lezecké družstvo ze stanice HZS LK Semily. „Nezletilý utrpěl středně těžké poranění, byl při vědomí a vrtulník ho transportoval do Fakultní nemocnice Hradec Králové na dětské traumacentrum,“ upřesnil mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev.

Desetiletý chlapec v sobotu odpoledne uklouzl na ledu během výletu po Riegrově stezce u Semil, spadl asi deset metrů do koryta Jizery a vážně se zranil. Podle rodiny, se kterou výlet podnikl, po uklouznutí doslova podlétl zábradlí, které v polovině stezky chrání před pádem do řeky. 

„Problém byl především v tom, že nehoda se stala v místě, odkud by se zraněný transportoval obtížně a dlouho,“ nastínil situaci zasahující záchranář a náčelník Horské služby Jizerské hory David Savický.

Měli podezření na  zlomeninu levé ruky a poranění páteře. „Hoch měl bolesti a kdybychom jej měli transportovat po zemi, čekala by nás asi kilometr dlouhá cesta. Takže jsme zvolili transport v podvěsu pod vrtulníkem,“ doplnil Savický s tím, že skalní údolí je v tom místě velmi hluboké a posádka letecké záchranné služby nemohla podvěs spustit přímo k pacientovi.

Na tomto místě se nejedná o ojedinělou událost. Před čtyřmi lety lezecká skupina semilských profesionálních hasičů v doprovodu semilských dobrovolných hasičů zachraňovala otce s dítětem, oba zůstali uvězněni na hraně skály.