Až do úterního odpoledne trvalo poruchovým četám Skupiny ČEZ než odstranily poruchy na elektrickém vedení, které napáchala pondělní noční bouře. Při ní se ocitlo v severních Čechách bez proudu zhruba padesát tisíc domácností.

„Dispečink Skupiny ČEZ evidoval v severočeském regionu během noci z pondělí na úterý dvacet čtyři poruch na vedení vysokého napětí a desítky poruch na vedení nízkého napětí,“ informovala mluvčí Skupiny ČEZ pro severní Čechy Soňa Holingerová Hendrychová.

Skoro všechny poruchy se podařilo poruchovým četám během noci odstranit, ještě v úterý ráno ale evidovali zaměstnanci ČEZ poruchu na vedení vysokého napětí v oblasti Liberecka, kdy bez proudu zůstala obec Pelechov a část Železného Brodu.

Nejen energetici, ale také krajští hasiči měli kvůli větrné smršti plné ruce práce. Na území okresu Liberec si poryvy větru vyžádaly výjezd hasičů v osmi případech. „Padlé stromy blokovaly komunikace v Příšovicích, Českém Dubu, Liberci, Všelibicích a Čtveříně,“ popsal následky bouře za krajské hasiče Radek Vojík.

V Jeřmanicích silný vítr porazil strom, který strhl dráty elektrického vedení. V zahrádkářské kolonii ve Vesci pád stromu poškodil chatu a dva osobní automobily.

„Všichni tři obyvatelé chaty vyvázli bez zranění,“ dodal Radek Vojík. Nejméně noční bouře s vichřicí řádila na Českolipsku, kde hasiči likvidovali popadané stromy na komunikaci v Zahrádkách, Doksech a Brništi.