O pomoc je požádali policisté s tím, že více jak šedesátiletá žena si zřejmě zlomila dolní končetinu. „Měla u sebe mobilní telefon, problém byl však v tom, že neuměla popsat místo, kde se nachází. Do akce jsme vyslali pět psovodů se psy z Jizerských hor a Krkonoš. Ti měli za úkol především plošné vyhledávání v místních hlubokých lesích a skalních stržích," uvedl k pátrání René Mašín, náčelník Horské služby Jizerské hory.
Dále nasadili do pátrací akce dvě terénní čtyřkolky a čtyři  terénní záchranná vozidla. Horší záchranáři nějakou dobu prohledávali složitý a neprostupný terén kolem Bezdězu, ale bez výsledku. Vzápětí přiletěl i policejní vrtulník, který po chvíli pomocí techniky lokalizoval zraněnou ženu na severním úbočí Bezdězu.

Zraněnou ženu horští záchranáři před tři čtvrtě na deset večer nalezli ve volném terénu. Zjistili, že skutečně má zlomenou nohu, proto jí poskytli základní ošetření a transportovali k sanitce Zdravotnické záchranné služby.

„Bylo velkým štěstím, že jsme zraněnou našli  relativně rychle, protože noční  teploty dnes v noci padly pod bod mrazu. Kynologická brigáda Horské služby je v akci mimo území naší působnosti poměrně často a na včerejším pátrání je vidět, že jsme zapotřebí i tam, kde je do hor daleko," komentoval náčelník Mašín.