Kámen ze srdce jistě spadl rodinným příslušníkům třináctileté školačky z Jablonce nad Nisou, která se v úterý odpoledne nevrátila ze školy domů.

„Na policii se její otec obrátil po šestnácté hodině. Uvedl, že dcera navštěvuje jednu z jabloneckých škol. Domů, do Jabloneckých Pasek, měla odcestovat autobusem krátce po čtrnácté hodině," informovala mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Autobusem ale nepřijela. Policie nenechala nic náhodě a neprodleně vyslala do terénu své lidi. Pátrání po pohřešované dívce se zúčastnili nejen policisté z pořádkové jednotky, ale také dopravní či policejní psovod se čtyřnohým parťákem. Nechyběli ani městští strážníci.

Pátrací akce vcelku záhy skončila. Pohřešovanou školačku vypátrali policisté z obvodního oddělení Rychnov u Jablonce nad Nisou pět minut po osmnácté hodině.

„A to v blízkosti čerpací stanice Shell v Pražské ulici. Dívka byla v pořádku. Svěřila se, že omylem nastoupila do jiného autobusu, který ji zavezl až do Rychnova, odkud se následně jiným autobusem vrátila zpět do města, kde bloudila až do chvíle, než ji policisté našli," upřesnila.

Jdu se zabít, napsal muž v SMS zprávě

Dobrým koncem skončilo i pátrání po pětatřicetiletém muži z Jablonce nad Nisou. „Ani ne po dvou hodinách od vypátrání pohřešované školačky nás na lince 158 kontaktovala žena a uvedla, že její muž odešel z bytu a poslal jí SMS zprávu s tím, že se jde zabít," dodala.

Z informací vyplývá, že muž se v minulosti již o sebevraždu pokusil. Aby to neudělal znovu, policie rozjela intenzivní pátrání, do kterého se kromě obvodních oddělení zapojila i dopravní policie, psovod se svým psem a také strážníci. Informace, které nasazení policisté zjistili, je zavedly až do Liberce, ke kterému hledaný muž má kladný vztah. Aby bylo celé pátrání úspěšnější a hlavně rychlejší, požádali jablonečtí policisté na základě získaných informací o pomoc své liberecké kolegy včetně strážníků. Ti nakonec byli úspěšní. Hledaného muže vypátrali krátce před jednou hodinou ranní na vlakovém nádraží. Odtud jej policisté převezli na Obvodní oddělení Liberec centrum, kam záhy dorazila i záchranná služba. Nalezený muž byl však nezraněný. Policisté přivolali záchranáře jen proto, že mluvil o sebevraždě. V nemocnici proto podstoupil vyšetření.

„Obě pátrací akce byly úspěšné již v krátkém čase od přijetí oznámení. Rychlá a profesionální spolupráce mezi jednotlivými složkami policie a součinnost se strážníky vedla k samotnému vypátrání," dodala.