Zapojili se do ní policisté s Passaty ze Středočeského, Pardubického a také Královéhradeckého kraje. „Během akce se zaměřili na kontrolu způsobu jízdy řidičů, dodržování rychlosti a také správného předjíždění. Zároveň ale policisté sledovali, zda někteří řidiči nejezdí agresivně a neohrožují tak další účastníky silničního provozu," informovala mluvčí krajské policie Vlasta Suchánková. Kromě toho si ve svých evidencích ověřovali, zda kontrolovaná vozidla nejsou kradená a zda v nich nejedou lidé, kteří jsou v pátrání.

Prohřešky a pokuty

Během páteční šichty policisté zkontrolovali více jak sto řidičů. Jednadevadesát z nich přistihli při spáchání přestupku. Mezi nejčastější patřilo překročení povolené rychlosti. Policisté proto udělili hned šedesáti motoristům za rychlou jízdu blokovou pokutu. Celkem na nich vybrali více jak pětačtyřicet tisíc korun. „Ani v jednom případě ale policisté nezjistili překročení rychlosti jízdy v obci o 40 km/hod a více nebo mimo obec o 50 km/hod a více," upřesnila Suchánková.

Kromě rychlé jízdy ale policisté odhalili i jednoho hříšníka, který při orientační dechové zkoušce nadýchal více jak jednu promile alkoholu, čímž se dopustil trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Šest motoristů nebylo připoutáno a tři řidiči během řízení vozidla telefonovali. Částku dva a půl tisíce korun pak policisté dohromady vybrali od trojice řidičů aut, kteří při jízdě po rychlostní silnici neměli vylepenou dálniční známku. Jednoho pro změnu pokutovali pro nedání přednosti chodci na přechodu pro chodce a ve třech případech odhalili nevyhovující technický stav zastavených vozidel